Cap’in Hydra Ajanlığı Ortaya Çıkacak mı? “Secret Empire” Hakkında Yeni Detaylar

Bir süredir Marvel’ın yavaş yavaş tanıtımını yaptığı, okuyucularını hazırlamaya çalıştığı, yeni büyük olayı Secret Empire’la ilgili çeşitli bilgileri sizinle paylaşmıştık. Şimdiyse serinin üzerindeki bu gizem kalktı ve birçok bilgi açığa çıktı.

Öncelikle biz seriyi Nick Spencer’ın yazacağını ve Captain America merkezli olacağını biliyorduk. Seri yine Spencer’ın yazdığı “Captian America: Sam Wilson” ve “Captain America: Steve Rogers” dergilerinin bir nevi devamı, Spencer’ın da bu çalışmalarının zirvesi olacakmış. Serinin çizerleriyse eski ve yeni Old Man Logan dergilerinin çizerleri Steve McNiven ve Andrea Sorrentino olacak.

Dokuz sayı sürecek seri Nisan’da 0. sayısıyla başlayacak ardından 1. sayı da Mayıs ayında okurlarla buluşacak.

Civl War II bitti ama izlerini bu seride de göreceğiz. Marvel Başkan Yardımcısı Tom Brevoort ABC’ye verdiği demeçte gizli Hydra ajanı olan Steve Rogers’ın (Captain America: Steve Rogers) SHIELD’in komutasını üstlenmesinin onun planın sadece bir parçası olduğunu belirtmiş.

Ayrıca Brevoort, Kaptan’ın uzun süredir Hydra Devrimi’ni planladığını ve Secret Empire’da bunu gerçekleştirmek için hazır olacağını söylemiş. “Kaptan uzun süredir rol yapıyordu, Mayıs’tan itibarense her şey değişecek.” Fazla heyecanlı bir cümle, değil mi?

Brevoort’un dışında konuşan Marvel editörü Axel Alonso da bu serinin “Civil War II” ve “Inhumans vs. X-Men” dergileriyle bölünen süper kahramanların tekrar bir araya gelmesini sağlayacağını belirtmiş. “Kimin iyi kimin kötü olduğunu bileceğiniz bir seri olacak. Kahramanları birbirleriyle savaşırken değil, bir kötü adamla savaşırken göreceksiniz.” diye eklemiş Alonso.

Sorrentino bildiğiniz gibi…

Şahsi fikrimi söylemem gerekirse seri konusunda en başta çok heyecanlıydım çünkü Spencer güzel işler çıkardı, aynı şekilde devam edebileceğine inanıyordum fakat bu inancım şu an çok daha zayıf çünkü yine çok kalabalık bir seri olacak. Yani şu yayınlanan kapağa bir baksanıza. Ben bu kadroyu da Spencer’ın seçtiğini falan düşünmüyorum. Marvel ne yazık ki yıllardır “yeni-büyük olay” diye diye kendini hep zorladı ve her seride durumun daha da kötüye gittiğini gördük. Bu seride durum ne olur bilmiyorum fakat güzel bir iş ortaya çıkarsa da durum tamamen Spencer’ın emeğinden kaynaklanacaktır.

Yorumlar