İnceleme: Action Comics #970


[update title=”Künye” icon=”info-circle”]
Yayınlandığı Tarih: 28.12.2016
İçerdiği Sayı: Action Comics #970
Hikaye: Men of Steel
Yazar: Dan Jurgens
Çizer: Patick Zircher
Yayıncı: DC Comics[/update]Lex Luthor suçlu olup olmadığı konusunda kafamızı yormaya devam eden dergimizde son sayıda L’Call ve Zade, Lex’i kaçırmışlardı ve Superman de kaçırdıkları yere nasıl ulaşacağını kayıp Geneticron binasındaki portalı bularak çözmüştü.

[error title=”Spoiler Bölgesi” icon=”exclamation-circle”]L’Call, Lex’i bir hücreye kapatsa da Superman’in onu almaya geleceğinden emin. Daha önce General Zod’la karşılaştıklarını ve Zade’e onun gücünün sınırsız olduğunu, Superman’in gücünün de aynı şekilde olacağından bahsediyor. Ardından Superman Lex’e doğru gidiyor ve aklında bu konuda ciddi soru işaretleri var. Bir yandan adaleti düşünse de diğer yandan Lex’in haksız olma ihtimalini aklından çıkaramıyor. Ardından Lex’in hapsedildiği hücreye giriyor ve onu çıkaracekken L’Call ve Zade geliyor. Çok kavga etmeden L’Call kendi geçmişini Superman’e gösteriyor. Parademonlar kızını kaçıracakken onlardan birini öldürmüş. Ardından Darkseid gelmiş ve karısıyla kızını öldürüp gitmiş. Lex’in de onun yolundan gittiğini anlatırken Metropolis’e dönüyoruz. Jon annesini arıyor ve bir saat daha eve kimsenin gelmeyeceğini öğreniyor. Sonra fark ediyoruz ki evde Kathy ile pizza partisi veriyormuş. Lois de Clark’la beraber Perry’nin ofisinde ve Perry onlardan Geneticron binasını araştırmalarını istiyor. Öte yandan L’Call ve Zade, Superman’e Lex’in sakladığı “Ana Kutu’yu” gösteriyor. Amacının buradan anlaşılabileceğini söylüyorlar ve sayının sonunda Superman de Lex’e onun suçlu olduğunu söylüyor.[/error]

GÖRÜŞ

Sayıyla ilgili görüş kısmım bugün çok uzun olmayacak çünkü olay ilerlese bile bir sayı öncekinden tek farklı Superman’in sayı sonunda söyledikleri. Ama aynı zamanda bu konuda emin olamıyorum. Superman’in bunları söylerken hala aklında farklı düşünceler ve farklı bir plan olabilir. O yüzden bu konu da çok da kesin düşünmeme taraftarıyım. Önümüzdeki sayıyı beklemekte yarar var.

Şimdi Clark ve Lois, Superman’in çoktan bulduğu Geneticron binasını araştırmaya başlayacaklar. Lois’in bunu Superman’den veya Jon’dan öğrenip bulması çok daha kolay olacaktır diye düşünüyorum, hatta Jon’dan öğrenip oraya bir şekilde Superman yokken gidip başını belaya bile sokabilir. Eh, ne de olsa Lois Lane. Bu dergi de daha sakin ve az tehlikeye karışan, iyi bir anne profili çizse de başını arada sırada belaya sokacaktır.

L’Call karakterinin geçmişine gelirsek ben karakteri çok sevmeye başladım. Klasik bir kötü geçmiş ve ailesini kaybedince kötülükle savaşmaya hayatını adamış bir adam olabilir fakat Darkseid’ın ailesini öldürme yöntemi gerçekten trajedik. L’Call önce ona yalvarıyor, kendisini istediği gibi kullanabileceğini, ona hizmet edeceğini söylüyor. Ardından anlıyor ki Darkseid ailesini öldürünce bir tanık olarak ona zaten hizmet etmiş oluyor. Klişe olabilecekken olumlu yazılmış bir hikaye olmuş L’Call’un hikayesi. İleride de farklı çizgi romanlarda kendisini görmek isterim.

Dediğim gibi dergi hala ince bir ip üstünde yürümeye devam ediyor. Bir şeyler olacak ve bence bu dergi ya “Dan Jurgens’ın müthiş derecede karışık ve güzel Superman serisi olacak” ya da idare eder şekilde devam eden ve berbat şekilde sonlanan Superman hikayesi olacak. Çok yakında umarım ilkini söyleyebiliriz.

7.5

GÜZEL

Yorumlar