İnceleme: Supergirl S02E12 – Luthors

Merhaba arkadaşlar. Supergirl’ün berbat geçen iki haftasından sonra sonunda bize rahat bir nefes aldıran son bölümü ile karşınızdayız. Bildiğiniz gibi artık bölümle ilgili temel bilgileri, izlemeden buraya bakmadığınızı düşünerek en aza indirip, görüş kısmına daha çok ağırlık veriyoruz. Yine de buralar her zaman olduğu gibi çok fena spoiler kaynayacak. Uyarmadı demeyin. Kahveler hazırsa..

[update title=” Bölümün Konusu ” icon=”info-circle”] Lena sayesinde tutuklanan Lilian Luthor’un mahkeme süreci başlamıştır. Herkes suçlu olduğundan da emindir. Mahkemeye tanık olarak çıkarılan Metallo’nun bir anda ortalığı dağıtıp Lilian’ı kaçırması ile olaylar başlar. Lena’nın şirketinden elde edilen görüntülerde Metallo’ya gücünü tekrar kazandıracak kriptoniti ona veren kişinin Lena olduğunun gözükmesiyle de Lena Luthor annesini kurtarmaktan dolayı suçlu görünür. Ancak Lena ile yakın arkadaş olan Kara için bu doğru değildir. Kanıt olarak sunulan videoyu Winn’in incelemesi ile de gerçek ortaya çıkar. Lilian, kızını kendisiyle işbirliğine zorlamak için onu suçlu göstermek adına bu komployu düzenlemiştir.

[/update]

GÖRÜŞ

Dizinin ihtiyacı olan şey sanırım biraz Luthor’muş. Onlarla başlayalım hadi. Bildiğimiz gibi sezon arasına girerken Lena, annesine güzel bir oyun oynamış ve kendisini hapse yollamıştı. Lilian Luthor ve Cadmus olayları burada sona erdi sanırım diye biraz üzülmüştüm açıkcası. Ancak dizinin bu geri dönüşüm taktiği oldukça hoşuma gitti. Çünkü ilk gördüğümüzden beri dizinin ana konusu bence sürekli Cadmus etrafında dönmeli. Bu oluşum kalabalıklaşmalı, güçlenmeli ve daha planlı olmalı. En önemlisi de, Luthor zekasını bize gösterebilmeli. Hoş, flashback ayağına Lex’i Lena’ya yendirtip, “Aha da bu kızımız pek zeki.” diyerek hafif bir kıvılcım çaktırsalar da, biz bununla yetinmek istiyor muyuz? Hayır. Lena’yı iş başında görelim istiyoruz.

Kara ile Lena arkadaşlığına birkaç laf etmek istiyorum. Güzel duruyor, değil mi? Olması gerektiği gibi ben bu arkadaşlığın bozulacağını düşünüyorum. Neden mi? Cadmus başında her ne kadar Lilian daha çok işler yapacakmış gibi dursa da, yavaş yavaş artık vadesi dolmaya başladı bu karakterin. İzleyicinin Clark’a karşı Lex gibi bir düşmana ihtiyacı var. Her ne kadar çok sevilmese bile Smallville dizisi izleyenler bu düşmanlığın değerini bilir. Çizgi romanlarda çıkmış sayısız güzel hikayeden bahsetmeme gerek bile yok. İşte tüm bunlara bakarak zaten Lena Luthor karakterinin diziye neden katıldığını anlamak çok da zor değil. Ben bu arkadaşlık perdesinin kırılacağı noktayı merak ediyorum özellikle. Tahminimce Kara’nın, Supergirl olduğunu öğrenmesi olabilir, ne dersiniz?

Bölümün içine girelim biraz da. Metallo’nun diziden çıkması çok iyi oldu bana soracak olursanız. Bu bölümde de gördüğümüz gibi bizim hayatta bıraktığımız, elimizden kaçırdığımız, dışarıda gezen birçok düşmanımız var. Bunlardan bir diğeri de çok az gördüğümüz Cyborg Henkshaw. Dizide kendisini daha çok görmek istediğim düşmanlardan biri kendisi. Ve göreceğime de emin olduğum düşmanlardan biri. Lex’in kasasından sağ çıkan küçük bir kutu var, fark ettiniz değil mi? Lilian’nın, tamamlamışsın diye bahsettiği Lex’in bir işi var bu kutuda. Ne olduğu hakkında tahminlerde bulunmayacağım, ben bunları sadece Superman’i dizide tekrar görebilmek adına birkaç yol olarak görüyorum. Artık biraz diziye dahil olmalı.

Gelecek bölümü sabırsızlıkla beklediğimi de ekleyeyim son olarak. Superman’in en eğlenceli düşmanlarından biriyle karşılaşacağız. Bilmiyorsanız eğer, bölüm çıkmadan ufak çaplı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Bu arada, Lionel Luthor’ı niye kel yaptınız abi ya?

Yorumlar