İnceleme: The Walking Dead S07E09 – Rock In The Road

The Walking Dead çok uzun süren sezon arasından dün nihayet geri döndü ve 7. sezonun ikinci kısmı başladı! Eğer izlemediyseniz, aşağıda bol bol SPOILER var! Aman dikkat!

  • Rick’in bir sonraki bölümün açılışında ”Hey hanımlar! Biraz Kurtarıcı öldürmek ister misiniz?” diyeceğinden %99 eminim.
  • Gabriel’ın bu sezon çok bariz bir karakter gelişimi var. Bu iyi yönde bir gelişim. Artık ağzını açınca ”lütfen sus!” demiyoruz. Bu gelişimi daha öncedeki bölümlerden bildiğim için erzak ve silahları toplayıp basıp gidince ”Bu mu senin Hristiyanlığın Peder efendi?” demedim değil. Ama gelin görün ki The Walking Dead’deki karakter gelişimleri o kadar iyi ki sizi şaşırtmayı çok iyi başarıyor.
  • Rick ve Michonne’un yolu temizlemek için zombileri öldürdüğü o muhteşem sahnenin muhteşemliğinden bahsedebilir miyiz? Zombi öldürme sayısı tutanlar ağladı bu bölümde.
  • Bu dizide Rick Grimes’dan daha harika bir şey varsa o da özgüvenli Rick Grimes’dır.
  • Körü körüne gidilen bir savaşta Kral Ezekiel’in halkını riske atmamasını anlayabiliyorum. Ama illa ki Krallık da bu savaşta yer alacaktır. Ya darbe yapılıp Ezekiel indirilecek (ciddi değilim), ya da Ezekiel adına bardağı taşıran son damla gelecek. Bu ne olabilir? Benjamin’in Kurtarıcılar tarafından öldürülmesi bence bunu gerçekleştirir. Hatırlamayan varsa Benjamin, Carol’la konuşan genç arkadaş, daha sonra Ezekiel’le de aralarında bir sohbet geçmişti.
  • Bu sezonun eksiği neydi biliyor musunuz? Grup bütünlüğünün dinamiği. Bu bölümde ölüleri çıkarırsak bütün klasik grup üyeleri bir aradaydı ve bütün sahneler inanılmazdı.
  • Bölümden şunu çıkardık ki -%100 olmasak da- geçen bölümde Rick ve Aaron bottayken ayakkabısını gördüğümüz kişi bizim Gabriel’dan başkası değilmiş. Çünkü bu bölümde Rick ve Aaron’ın konuşmasından öğrendiğimize göre ikisi de kimseye oraya gittiklerini söylememiş.
  • Dolu dolu geçti be! Dinamit sahnesi. Kurtarıcıların kampa ziyareti. Hilltop’taki tartışma. Bizimkilerin Krallık’a gidişi. Bütün toplulukları tek bölümde görüşümüz
  • Negan bu bölümde yer almamasına rağmen ”Şişman Joey” hakkındaki telsiz konuşması kırdı geçirdi.
  • Bölümde eksi sayılacak pek bir şey yok ama Rick’in 25 zombi arasına dalıp mucizevi şekilde çizik almadan kurtulması fazla iyimser olmadı mı sizce de?

Görüş

Negan’ın bu bölümde olmaması iyi oldu. Sahne ışıklarını çalmaktan başka bir şey yapmaz, bölüm bu kadar harika olmazdı. Grup sonunda bir plana sahip. Merak ettiğim şey bölüm sonunda baskın yapan grup ne oldu da ormandaki kamplarından çıkmaya karar verdi? Biri mi ikna etti? Bu boşluğun kesinlikle doldurulması gerekiyor. Bir de bakalım Ezekiel’in karar değiştirmesi kaç bölüm sürecek?

9.0

HARİKA

Yorumlar