Marvel Bebek Groot’tan Faydalanmaya Devam Ediyor

Guardians of the Galaxy 2 fragmanlarında Bebek Groot’u gördüğümüzden beri kendisinin çok geniş bir hayran kitlesinin oluştuğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Başta bunun figür satışı için yapılmış olabileceğini dahi düşünmüştük fakat yönetmen James Gunn bu iddaaları yalanlamıştı. Her ne kadar yalanlansalar, amaç daha fazla para kazanmak olmasa bile Bebek Groot’un Marvel’a çok para kazandıracağı net bir gerçek. Ben çok fazla figür almam, merakım da yoktur ama ben bile onun bir figürünü almak için sabırsızlanıyorum. Marvel da bu ilginin farkında olmalı ki şimdi de onu çizgi roman sayfalarına “I Am Groot” adlı yeni dergiyle taşıyor.

Peki derginin nasıl bir hikayesi olacak derseniz kısa bir sinopsis yayınlandı, o da şöyle;

Galaksinin Koruyucuları bir solucan deliği tarafından yutulduklarında normalden daha küçük boyuttaki Groot da kendisini takımdan milyarlarca ışık yılı öncesinde bulur. Ardından Groot düştüğü gezegenin tamamen uzaylılardan oluştuğunu ve onların hepsinin de değişik değişik yaratıklar olduğunu keşfeder. Gerçekten gelişmemişlerdir ve kimse onu anlayamıyordur. Groot da oradan kurtulup geri dönmek için bu dünyanın merkezine doğru bir yolculuk yapıp bir geri dönüş yolu bulmak zorunda kalacaktır.
Evet hikaye genel olarak böyle. Yalnız Groot’un dediklerinin neyini anlamadılar merak ettim. Sadece adının Groot olduğunu söyleyen bir varlığı anlamadıklarına göre canlıların bayağı gerizekalı olduğu bir zaman dilimine gitmiş olmalı Groot. Bir de aklıma gelen ikinci bir durum var, zaten Groot dışında dergide İngilizce konuşan kimse olmayacak muhtemelen, Groot da sadece “I am Groot” diyor, yani sanırım bu dergide, en azından ilk birkaç sayısında fazla bir replik olmayacaktır. Gerçekten ilginç bir dergi ve deneyim bizi bekliyor gibi… Peki sizce Groot bizi geçmişin eğlenceli diyarlarına götürebilecek mi?

Yorumlar