Marvel Ne Yapmaya Çalışıyor? Kafamızda Deli Sorular…

Gün geçtikçe Marvel’ın ne yaptığını daha da anlayamaz hale geliyoruz. Daha Secret Empire Mayıs ayında başlayacakken ve uzun bir süre devam edecekken, dün Twitter hesabından “Generations” kelimesiyle beraber Alex Ross tarafından çizilmiş olan süper kahramanların bulunduğu bir tanıtım çizimi paylaştılar.

Çizim gerçekten inanılmaz kafa karıştırıcı. Her karakterin eski hali yukarılarda ve yeni hali de onların altlarında mevcut bulunmakta. Yani burada gerçekten karakterlerin farklı jenerasyonları mevcut. Fakat yeni karakterler şu an evrende hali hazırda gördüğümüz şekildeyken eskilerdeyse durum öyle değil. Daha net açıklamak gerekirse örneğin Sam Wilson bugünki halinde, aynı şekilde Kamala Khan, Miles Morales ve Kate Bishop da öyle. Fakat diğer karakterlere bakarsak bugünki hallerinden çok daha farklı olduklarını görebiliriz. Mesela Steve Rogers bugünkinin aksine eski yuvarlak kalkanını taşıyor, Thor’un (erkek olan) Mjönir’i var, Wolverine de Old Man Logan olmak yerine kostümünü giymiş ve gayet genç bir görüntü çiziyor. Yani bir çıkarım yaparsak daha yeni karakterlerin yeni hali, daha eski karakterlerin eski hali çizimde yer almakta. Ne yapacaklarıyla ilgiliyse en ufak bir fikrim yok. Herhalde bir zaman kargaşası içinde dünyayı falan kurtarırlar diye düşünüyorum. 
Marvel uzun süredir güzel bir iş yapmazken yeni bir büyük olay tanıtmışa benziyor (yine…) ve Secret Empire’la olan zaman kesişmesinden dolayı bu bana biraz daha bağımsız olacakmış gibi geliyor. Alex Ross bu kapağı çizmiş, güzel de çizmiş (hatta aklıma direk Kingdom Come geldi) ama bu hikayede bir görev üstlenecek mi onu da bilmiyoruz. Daha doğrusu hiçbir şey bilmiyoruz ve bu yüzden şimdilik yeni haberleri beklemek en iyisi olacaktır diye düşünüyoruz. Umarız Marvel bu sefer biraz olsun güzel bir şeyler sunmayı başarır bize.
Yorumlar