Pazar Kahvesi #54

Pazar Kahvesi (6-12 Şubat)

Runaways Kötüsünü Buldu

Her eski moda masalın bir baş kötüsü olmak zorundadır. Bu dizi eski moda masallara uyar mı bilmiyoruz ama baş kötüsü olacağı kesin. Tabii dizinin sahip olduğu baş kötü de bir grup olunca bünyesinde pek çok kötü karakter barındırması da işten bile olmuyor. Runaways dizisi tıpkı geçen hafta ana oyuncuları duyurduğu gibi bu hafta da toplu olarak oyuncu duyuruları yaptı.

Bunlardan ilki The Wire ve Hat Hair dizilerinden Ryan Sands ve kendisi Geoffrey Wilder’i canlandıracak.

The People vs O.J Simpson ve The Strain dizilerinden Angel Parker, Catherine Wilder’ı canlandıracak.

TMNT’nin son filminde ve This Is Us’ta oynayan Britthany Ishibashi, Tina Minoru’yu oynayacak

Daredevil dizisinde ufak bir rolü olan ve Madame Secretary’de de yer alan James Yaegashi de Robert Minoru’yu canlandıracak.

Dizide yer alan bir başka oyuncu ise, Alias’tan Kevin Weissman ve onun da rolü Dale Yorkes olacak.
Army Wives’tan Brigid Brannah’ta dizide Stacey Yorkes’ı canlandıracak.

Timeless ve The Vampire Diaries’te rol alan Annie Wersching dizide Leslie Dean olarak yer alırken, Ray Donnovan’dan Kip Pardue Frank Dean’a hayat verecek.

Buffy The Vampire Slayer ve Angel dizilerinde rol alan James Marsters Victor Stein’i oynayacak.

Bu haber doğrultusunda ismi duyurulan son isim Goliath’ta rol alan Ever Carradine. Kendisi Janet Stein’ı oynayacak.

X-Men Dizisi İlk Karakterini Buldu

Fox’un ilk sezonu yeni çıkan Legion dizisinin yanı sıra çekeceği X-Men dizisi ilk aktörünü ve muhtemelen baş rolünü buldu. Switched At Birth dizisinin aktörü Blair Redford yeni dizimizin başrolü olacak. Blair’in Sam isimli bir Amerikan yerlisini oyanayacağı söylendi. X-Men tarihinde Sam ismini taşıyan en bilinen isim Cannoball. Ancak Cannoball karakteri zaten uzun süredir planlanan New Mutants filminde başrol oynayacaktı. Üstelik kendisi yerli soyundan da gelmiyor. Bunun dışında X-Men serilerinde Amerikan yerlisi olan Scralphunter ve Warpath gibi iki isim daha var. Ancak Sam isminin öne çıkması Cannoball’ı tek seçenek haline getirtiyor. Tek korkum, yönetmenin üçleme olacağını iddia ettiği hatta seri taslaklarını bitirdiğini söylediği üçleme projesini diziye çevirerek çöp etmeleri.

Guardians of the Galaxy Vol 2 MCU’nun En İyi Reytingini Aldı

Guardians of the Galaxy Vol 2’nin reytingi 100’ü buldu. Bugüne kadarki en iyi reyting Iron Man 3 ve Avengers ile 90’lardaydı. Bu sayede hem MCU tarihinin en iyi reytingini alan film ünvanını aldı. Bu film hakkında umutlarımızı büyük ölçüde arttırdı. Daha önce  Oscar ödülü kazanan filmler 50 reytingler aldığı görünürken, gişede yerlere çakılan, eleştirmenler tarafından yerlerden yerlere vurulan filmlerin reytinglerde yüksek sonuçlar aldığını da gördük. Ancak şuan reyting 100. Boru değil. Tabii film bu 100 reytingin hakkını veremeyecek olma ihtimali de olsa kötü bir sonuç alma ihtimali oldukça düşük.

Mystic Legions Çizgi Roman Oluyor

Genelde dizi ya da filmlerin, çizgi roman dönüşmesi olağan bir şeydir ancak bu ne bir dizi ne bir film. hatta oyun bile değil. Kickstarter’dan aksiyon figürü çıkartmak için açılan bir proje. Mystic Legions’un temelini aksiyon figürlerü oluşturuyordu ancak bugün kendi çizgi romanları olacak. Grafik roman şeklinde çıkacak serinin ilk grafik romanında yazar Greg Weissman olacak çizer olarak kendisine Alex Gimenez, Marcelo Ferreira, Robby Bevard gibi isimler eşlik edecek.

Affleck, Batman’i Niye Bıraktı

Yakın dönemde yönetmenliği bırakan Ben Affleck’in ayrılma nedeninin temelinde, uzun süredir ses eseda çıkmayan senaryo olduğu düşünülüyordu. En azından tek neden o değilmiş. Warner Bros. Affleck’ten DC filmleri dışındaki tüm filmlerini ertelemesini istemiş. Oyuncu da reddetmiş. Bu durumun bir benzeri 2012 yılında da yaşanmıştı. Batman v Superman 2013 yılında çıkması bekleniyordu. Ancak Affleck Live by Night filmini hem yönetip hem oynuyordu, Batman v Superman filmi için Live by Night’ı 18 ay ertelemek zorunda kaldı. Filmi BvS ile Justice League filmleri arasında bitse de bu durum stüdyo ile arasında ufak bir gerilim çıkartmış olsa gerek.

Teen Titans:Judas Contract Fragmanı

WB geçtiğimiz aylarda Justice League Dark’ı yayınladı. Lego Batman filminin de vizyona girmesinden sonra şimdi tüm gözler Teen Titans’a çevrildi. Geçtiğimiz sene Justice League vs Teen Titans animasyonu çıkmıştı. Animasyon resmi olarak olmasa da gerçekte tam olarak solo bir Teen Titans animasyonuydu. Şimdi ise resmen ilk Teen Titans animasyonu Judas Contract geliyor. İşte bu da fragmanı:

Iron Fist Yeni Fragman

Şu ana kadar çıkan her dizisiyle gönlümüze taht kuran Netflix’in, merakla beklediğimiz diğer bir yapımı Iron Fist’ten fragmanlar gelmeye başlamış. Biz de sizin için fragmanı çevirdik ve paylaşıyoruz.

Luke Cage Solo Seri

Power Man&Iron Fist çizgi romanı devam ederken Iron Fist’in içinde yer alacağı biri solo biri de Iron Fists isimli iki seri daha duyurulmuştu. Buna karşılık Luke Cage cephesindeki tek seri Power Man&Iron Fist’ti. Ancak bu durum değişmek üzere. Yeni Luke Cage serisi yoılda üstelik yazarı da Power Man&Iron Fist’in yazarı.

2016’nın En’leri listemizde bu seriyi en kötü seri olarak göstermiştim. Üstelik bunun nedeni olarak da Luke Cage ve Iron Fist’e daha ciddi bir atmosfer lazım demiştim. Bu yüzden bu yazar seçimini doğru bulmadım ancak  yazar Walker bu sefer daha farklı bir şeyler yapmak istiyor gibi. Sadece kapak görseli bile bunu kanıtlar nitelikte. Yazar da her ne kadar Power Man&Iron Fist’te başka konularda yazsa da, oldukça sık 1940’lardan 50’lerden noir film izlediğini ve dedektif romanı okuduğunu ve bu sefer Luke Cage’in süper kahraman yanına olduğu kadar dedektif yanına da eğileceğini söyledi.

Yorumlar