Söylenene göre Ben Affleck Batman rolünü bırakmak istiyor

The Batman filmi ve Ben Affleck son haftalarda dillerden düşmüyor desek yeridir. İddialar, spekülasyonlar, dedikodular falan The Batman tam bir krizin içerisinde. Bu krizin ortasında da Ben Affleck var.

Affleck, Warner Bros. ile ilişkisi zamanında çok iyi olan bir aktör, yapımcı ve yönetmendi. Bu yüzden de The Batman’in her şeyini kendisine emanet ettiler. Kredisi boldu. Ama Warner Bros.’un Affleck’e olan güveni Live by Night filmi yüzünden sarsıldı. Film stüdyoya 75 milyon dolardan fazla zarara sebep oldu.

Bu sebeple midir bilinmez Ben Affleck, The Batman’in yönetmenlik koltuğundan stüdyoyla da anlaşarak geri adım attı ve yönetmen arayışı başladı. 1 numaralı aday da Matt Reeves hatta. Yeni yönetmen kararından sonra Affleck ve Geoff Johnns tarafından yazılan senaryonun da Batman v Superman ve Justice League’in de senaristliğini yapan Chris Terrio tarafından sil baştan yazılacağı bildirilmişti.

Son haberle rahat bir nefes alıp, başta Ben Affleck olmak üzere projeye dahil olan herkesin temiz kafayla prodüksiyona başlamasını umuyorduk. Maalesef, en can alıcı bir noktadan geldi haber. Warner Bros.’a çok yakın üç kaynak Affleck’in son günlerde Batman rolünden ayrılmak istediğini John Campea’ya bildirmiş,

Collider Movie Talk’a konuşan John Campea;

Ben Affleck bırakmak istiyor. Artık Batman olmak istemiyor.

Bu %100 doğru, kesin bir iddia değil tabii ki. Ama oldu ki bu yaşanırsa sadece Batman’e değil, bütün DC Sinematik Evrenine atom bombası atılmış gibi olur. Ben Affleck tartışmasız evrenin zirvedeki ismi ve en çok sevilen karakterinin aktörü. DCEU’nun gidişatını zaten gayet iyi biliyorsunuz, bunlara bir de Batman’in yeniden oyuncu seçimi eklenirse aman aman!

Yine de bunlar şimdilik tamamen bir iddiadan ibaret.

Yorumlar