Spectacular Spider-Man Geri Dönüyor

Spider-Man çok yakında ikinci bir devamlı seriye kavuşuyor ve ismi de hiç yabancı değil. Chip Zdarsky tarafından yazılacak ve Adam Kubert tarafından çizilecek olan Peter Parler: Spectacular Spider-Man dergisi yazdan itibaren raflardaki yerini alacak! Ayrıca “Beleş Çizgi Roman Günü” için Marvel’ın seçtiği sayılardan biri bu seriye ait olacak. Yani ben de tam olarak emin değilim ne olarak çıkacak bu sayı ama sanırım seri başlamadan önce seriye dair bir şeyler okuyacağız.

Peki nasıl bir seri olacak Spectacular Spider-Man? Yazarımız Chip Zdarsky serinin Spider-Man’in New York’taki yaşamına odaklanacağını söylemiş. Amazing Spider-Man’e kıyasla da daha kişisel bir seri olacakmış. Ayrıca seride Peter’ın Rebecca London adında yeni bir komedyen arkadaşı olacakmış ki kendisi tamamen yeni bir karakter.

Serinin Amazing Spider-Man devamlılığını etkilemeyeceği söylense de ben o seriye göre hareket edileceğini de düşünmüyorum. Mesela Amazing Spider-Man’deki kostümün örümcek sembolü artık ışıldayan bir sembol ama yukarıda gördüğünüz kapakta böyle bir durum mevcut değil. Klasik, normal Spider-Man kostümü bu tam olarak. Özlediğimiz Spidey mi dönüyor acaba?

Son olarak açıklamaları okuyunca çok heyecanlandığımı söylemek isterim çünkü daha sokak seviyesinde bir Spider-Man’i görmek bence kesinlikle daha eğlenceli. Bir de seri için seçilen ekibi öğrenince heyecanım daha da arttı. Zdarsky Sex “Judhead” yazarken zaten iyi bir yazar olduğunu bize göstermişti, hatta liseli Judhead’i yazarken Spider-Man havası yakalamıştı diyebiliriz. Judhead’in okul yönetimine kafa tutup ardından zaman yolculuğuyla dünyayı kurtardığı harika bir seri bile yazmıştı. Adam Kubert de zaten benim Spider-Man çizimini en beğendiğim çizerlerden birisi. Eh daha ne istenir ki? Şahsen ben uzun süredir Spidey çizgi romanlarını okumuyordum, eğer siz de aynı durumdaysanız hadi gelin hep beraber şu seriye bir şans verelim ha, ne dersiniz?

Yorumlar