Suicide Squad 2 için stüdyo Mel Gibson’ın peşinde

Suicide Squad’ın Warner Bros. için net bir başarısızlık olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Hele ki sinematik evrenin kurulma amaçlarından biri Harry Potter’dan boşalan gelir kısmını doldurması gerekirken. Finansal olarak durum çok vahim değil fakat önce Batman v Superman, sonra da Suicide Squad çoğunluk ve basın tarafından gömülünce, yönetmenler birer birer solo filmlerden ayrılınca evrenin geleceği de sorgulanmıyor değil. Ortada ayrıca dün patlayan Ben Affleck’in ayrılma isteği de var.

Birkaç ay önce Warner Bros.’ın Suicide Squad iki tane spin-off, bir de devam filmi planladığını burada duyurmuştuk. Gotham City Sirens’ın yönetmenliğinde Suicide Squad’ın yönetmeni David Ayer olacak ama aynı isim Suicide Squad 2 için düşünülmüyor.

Kimin düşünüldüğü Deadline’ın girdiği haberde gündeme geldi. Warner Bros., geçen sene Hacksaw Ridge ile tekrar adından söz ettiren ve eski günlerine dönen Mel Gibson’ın peşinde.

Mel Gibson ve DCEU’yu bir arada düşününce akıllara Gibson’ın Batman v Superman için yaptığı “bir boka benzemiyor” yorumu geliyor hemen. Daha görüşmeler çok erken aşamalarda. Adaylar arasında Daniel Espinosa da var.

Yorumlar