The Batman yönetmenliğine Matt Reeves de yanaşmadı

Evet, geleneksel “The Batman’den yine bir kötü haber” serimizin yeni bölümüne hoşgeldiniz. Bugüne kadar siz sevgili okurlara filmden güzel haberler aktarma isteğim hep bir tarafımda patladı. Bu tarz haberler geldikçe tünelin sonundaki ışık gittikçe kararıyor gibi.

Yeni bölümümüzde yönetmen ayrılığı var! Aslında, stüdyoyla görüşmeler hâlinde olan bir yönetmen ayrılığı. Geçen hafta Matt Reeves’in, Ben Affleck’in bıraktığı yönetmenlik koltuğu için ilk aday olduğu ve Warner Bros’la görüşmelerinin başladığı haberini almıştık. Gelin görün ki DCEU’nun daha dördüncü filmi çıkmadan yaşanan yönetmen ayrılıklarına bir yenisi daha eklendi; Matt Reeves filmi yönetmekten vazgeçti.

Neden acaba? Benim aklıma hemen “fikir ayrılıkları” geliyor. Warner Bros’da bunlar çok meşhur. Ben Affleck’in Batman rolünü bırakmak istemesini ve şimdi de bunu ekleyince filmin iptali hiç de uzak bir ihtimal değil. Ya Warner Bros cidden beceremiyor abi bu sinematik evren işini. Buradan bakınca yönetmenlere özgürlük verilmiyormuş gibi bir durum var. Zaten verseler bile sonradan filmin orasını burasını çıkarıp, yeniden çekim yaptırıp önümüze Suicide Squad gibi ne olduğu belli olmayan bir şeyler koyuyorlar “alın bu çizgi roman filmi, afiyet olsun.” diye!

Gerçi daha bunun Wonder Woman’ı ve Justice League’i de var. O basın yorumlarını o kadar büyük merakla bekliyorum ki!

Yorumlar