Young Justice Ryan Reynolds’ın Green Lantern Filmi Yüzünden İptal Edilmiş

Young Justice çıktığı günden iptal edilene kadar başarılı bir grafik izleyip çok sevilen bir dizi olmayı başarmıştı. Ardından bildiğiniz gibi DC ve WB anlaşılması güç bir şekilde 2. Sezonun ardından iptal edilen dizinin, 3. Sezondan tekrar devam etmesine karar vermişlerdi. Dizi devam edecek olsa da dizinin geçmişte neden iptal edildiği hala akıllarda merak konusu olarak kalmıştı.

Young Justice’de Aqualad’i seslendiren Khary Payton de geçen yıl katıldığı bir panelde bu konuya bir açıklık getirmiş ve dizinin iptal olmasının ardında 2011 yapımı Green Lantern filminin başarısızlığı olduğunu söylemiş. Başta mantıksız gelse de anlattıklarını dinleyince ikna olabiliyorsunuz.
Payton’un anlattıklarına göre buradaki asıl etken oyuncaklar. Şirketler oyuncak anlaşmaları yaparken tutup tüm karakterler için ayrı ayrı anlaşmalar yapmıyorlarmış, Green Lantern filmi ve Young Justice dizisi karakterlerinin oyuncakları için DC bir firmayla anlaşmış. Fakat Green Lantern filmi gişede hezimete uğrayınca bu firma zararın neresinden dönersek kardır diyip anlaşmayı iptal etmiş. Bu oyuncaklardan elde edilen gelir de Young Justice’e ve o sıralar devam eden Green Lantern animasyon dizisine önemli bir kaynak oluşturuyormuş, anlaşma suya düşünce diziler de iptal edilmiş.
Açıkçası Young Justice ve Green Lantern animasyon dizisi için daha da fazla üzüldüm ben bunları öğrenince. Çünkü ikisi de kaliteli yapımlardı, iptal edilme sebeplerinin kendileriyle en ufak bir alakası olmayan bir film olması gerçekten üzücü. Green Lantern dizisinden ses seda yok fakat en azından Young Justice’in ne kadar kaliteli olduğu fark edildi, geri dönüyor. Biz de daha fazla üzülmeyip Young Justice’in yeni sezonunu merakla beklemeye başlıyoruz!
Yorumlar