Avengers Infinity War bütçesi dudak uçuklatır

Bize son 5 yıldır tanıtılan, reklamı yapılan, uğruna bütün sinematik evreni şekillendirilen bir film var; Avengers Infinity War! Beni önümüzdeki 3 yıl için daha fazla heyecanlandıran başka bir film yok açıkçası. Çünkü 2008’den beri devam eden Marvel Sinematik Evrenindeki bütün olaylar bu filmde çözülecek. Hani Game of Thrones’ta Demir Taht’a kimin oturacağını ya da How I Met Your Mother’da Anne’nin kim olduğunu öğrenmek gibi bir şey.

Bu filmin ciddi anlamda hayatımın “yapılacaklar listesinde” önemli bir yeri var, izlemeden ölemem mesela. Şu ana kadar da filmde işler acayip yolunda, hiçbir terslik yok. Yönetmenleri evrenin en iyi filmi denilen The Winter Soldier ve Civil War’ın altından çok iyi olmasa da başarılı çıkan Russo biraderler. E oyuncu kadrosu zaten insanı alıp başka diyarlara götürüyor. Hayalini kurduğumuz her şey bir arada.

Infinity War’ın bir de bütçesi belli oldu ki aman aman! Bu aslında birkaç yıldır konuşulan dedikodulardan biriydi, ama “bu kadar yapmazlar dimi ya?” diyen sayısı oldukça fazla olduğundan çok üstünde durulmadı. Ama cidden bu kadarını da yapacaklar; filmin bütçesi 1 milyar dolar!

Sinema tarihinin en pahalı prodüksiyonu, şu an Atlanta’da devam eden çekimlerde gerçekleştiriyor. Ortadaki en büyük belirsizlik bu bütçe sadece Infinity War’a mı ait yoksa Avengers 4’ü de kapsıyor mu? Şu sebeple ki; önümüzdeki iki Avengers filminin çekimleri arka arkaya, 9 ayda tamamlanacak.

Eğer öyleyse bile 500 milyon dolar yine de tarihin en büyük bütçesi. Kıyaslama için Batman v Superman ve Age of Ultron bütçeleri 250’şer, The Avengers bütçesi 220 milyon dolardı. Hayalini kurmayı da size bırakalım…

Yorumlar