Chris Pratt GOTG 2’yi öyle böyle övmedi!

Guardians of the Galaxy 2014 yılında kimsenin beklemediği kadar başarılı oldu. Dünya Kupası eleme grubundan lider çıkan İzlanda gibiydi adeta. Yönetmeni ayrı başarılı, oyuncu kadrosu ayrı başarılı, müziği ayrı başarılıydı. Konuşan bir rakunla, kelime dağarcığı 3 kelimeden oluşan bir ağaca gönlümüzü kaptırttı Guardians.

Bu yıl, Mayıs ayında o çok şey başarmış filmin devamı kapımızı çalacak. Dümende yine James Gunn, oyuncu kadrosunda Kurt Russell ve Sylvester Stallone gibi eklentiler ve ortaya çıkan filme çok, çok, hem de ÇOK güvenen bir Chris Pratt var. Neden mi? Kendisi mütevazı şekilde şöyle tarif ediyor:

5 Mayıs’ta sinema tarihinin en iyi filmi vizyona giriyor. Hiçbir zaman böyle bir film olmadı, ve olmayacak da. Ciddiyim. Citizen Kane’i duymuş muydunuz? Bu film çok daha iyi. Ciddiyim. Filmimiz biraz önce 1 milyon puanı geçti. Rotten Tomatoes’te %234 seviyelerinde. Guardians of the Galaxy vol. 2 bütün film ödüllerini VE yüzme, jimnastik, silahla kayak ve kar motosikleti dallarında 39 Olimpiyat altın madalyası falan kazanacak. Dünya Kupasını ve 7 tane Super Bowl yüzüğünün sahibi olacak, üzgünüm TOM Brady. Bu film beyninizi yakacak ve ruhunuzu iyileştirecek. James Gunn dünya başkanı seçilecek. Rushmore Dağı’na Guardians üyelerinin yüzlerini banko ekleyecekler. Kendi gezegenimiz olacak. 5 Mayıs ulusal tatil ilan edilecek. Herkes hamile kalacak. Gökten şeker yağacak. Küresel ısınma sona erecek. Dinazorlar hayata geri dönecek. Bunun kötü olduğunu söyleyen diğer filmlerin aksine (Jurassic Park), bu aslında iyi bir şey. Çünkü insanları öldürmek yerine, bizim efsane evcil hayvanlarımız olacaklar.  Kısaca demem o ki en kısa zamanda biletlerinizi alın. Gezegen üzerinde bu filmi izlemeyen tek kişi olmayın.

Bu kelimelerden de önce benim GOTG 2’den beklentim dev büyüktü, artık daha başka bir hâl aldı. Mayıs ayını iple çekiyorum resmen.

Yorumlar