Hugh Jackman Logan’a farklı bir son istemiş

Logan, “Hugh Jackman’ın son kez” karşımıza çıkmasının önemininin altından kalkmayı başaran bir film. Hele ki bu filmin yönetmeni James Mangold’un önceki Wolverine filmini de yönettiğini düşünürsek benim için fiyasko olma ihtimali hep vardı.

Dediğim gibi Jackman’a yakışır bir final oldu. Çünkü Jackman’ın da itiraf ettiği gibi bu film ya sıçıp bırakılacaktı ya da olması gerektiği gibi olacaktı. Kendisi Yahoo! ile bir röportaja katıldı ve çekimlerden önce senaryoda önemli bir değişiklik yapılmasını düşündüğünü söyledi.

3 Mart’ta vizyona giren Logan’ı izlemeyenler için yazının devamı filmin sonuna dair büyük SPOILER içermektedir.

. . .

Sonda, Logan’ın ölmesi çok da büyük bir şok değildi, bekliyorduk bunu. Ama Hugh Jackman, karakterin ölmemesini istemiş ve James Mangold’a bu fikrini sunmuş;

Unforgiven filminde son sahnede Munny’nin ölmemesi çok güçlü bir an. Öleceğini tahmin ediyorsunuz ama kurtulmak istediği karanlığını benimseyerek etrafındaki herkesi indiriyor. Hayatına da bu karanlıkla devam ediyor, onunla yaşamak zorunda. Ben de Logan’ın ölmemesi gerektiğini, böylesinin çok daha güçlü olacağını düşünmüştüm. Ama James’in sonla alakalı fikri hep çok netti, haklıydı da. İnsan bir karakterin aksine yok edilemeyen ve ölümsüz bir karakterin ölmesi, ve bunu yaşarken de “demek böyle bir hismiş.” demesi izleyici için çok daha etkili oldu.

Benim adıma Logan’ın ölmesi doğru karardı çünkü diğer türlü olsa hep bir açık kapı olacaktı. Ama şimdi Logan’ın hikayesinin sona erdiğini biliyoruz. Benim içim rahat. Siz ne dersiniz?

Yorumlar