İnceleme: Legion S01E06 – Chapter 6

Bu sefer o kadar da ortalığın karışmadığı, biraz daha akılların yerine geldiği ve bir şeylerin daha açık sunulduğu bir bölüm izledik, değil mi? Ben mi öyle sanıyorum yoksa? Bu dizi kesinlikle, anladığım şeyleri cidden anlıyormuşum gibi hissettirmiyor bana. O zaman gelelim altıncı bölümü ile bir başka Legion incelemesine.
Dizinin bu bölümü, geçen bölüm David’in bizi koyduğu hastane içinde geçti tamamen. Önce minicik birkaç sahneyle genel olarak kahramanlarımızın geçmişle ilgili sıkıntılarını öğrendik. Wallace’ın annesinin nasıl öldüğünü oldukça merak etmekteyim şahsen. Yine de hepsinden önce baş düşmanımızla başlayayım ben. Shadow King ismini duydunuz mu hiç? Evet, Charles ile savaşan. Artık düşmanımızın o olduğundan neredeyse eminiz. Lenny’nin Charles’tan bahsettiği sahne izlendikten sonra patladı işte olaylar. Shadow King ile ciddi bir savaşa girmiş biriydi çünkü kendisi. Hatta Shadow King ile savaşı neticesinde X-Men fikri doğar Charles için. Çizgi romanlarda David ile de uğraşmışlığı vardır. Yani bizim için en uygun adaydır. Bu yüzden dizide bu karakterin kullanılması da çok daha güzeldir. Kim bilir, belki Profesör X görürüz sezon sonunda bir yerlerde.

Gelelim buradan hastane olayına. Ben hala bunun kimin başının altından çıktığı konusunda biraz kararsızım ancak bence Shadow King tarafından David kullanılarak yaratılmış bir gerçeklik orası. Kontrol Shadow King’te ama David sanki kendi eline alabilirmiş gibi. Çünkü ortada tüm bu olanlar konusunda şüpheci bir Syd var ve David’in ona aşık olması Shadow King’in canını biraz sıkmış gibi. Son sahnede bunu oldukça temaslı bir şekilde görüyoruz. Ancak ben bu konudan biraz rahatsızım. Bu açmazdan kurtulmalarını sağlayacak şeyin David’in, Syd’e aşık olması ile ilgili o kadar da güzel düşüncelerim yok. Mantıklı bir bağ kurulamaz demiyorum ancak sanki daha güzel bir şey yakışabilirmiş diye de düşünmekten alamıyorum kendimi. Yine de tam olarak böyle olup olmadığı konusunda emin değiliz hala

Hastane açmazı bir de Melanie ve Cary ile çözülmeye çalışılmakta. İkisi de Oliver olduğunu düşündüğüm ve hatta düşündüğümüz denizaltı adamı tarafından bir şekilde asıl gerçeklikten haberdar ediliyorlar. Hatta Melanie asıl gerçeklikte David ve Syd’i hedef alan kurşunları durdurmaya çalışma aşamasına kadar ilerliyor. Yine de Shadow King bunlardan haberdar gibi duruyor. Burada kısaca biraz Aubrey Plaza övmek istiyorum sizlere. Sadece oyunculuğu ile değil dans figürleri ile de kendini dizi içinde bir başka yere taşımasını sevinçle izliyorum ve düşmanımız olduğu için bir parça da üzülmekteyim. İkinci sezon onayını alan dizimizin devamında da bizimle olacak mıdır dersiniz? David bir başka kişilik parçası olarak kalmasından ben son derece memnun olurum.

Son olarak denizaltı kıyafetinden çıkan Cary ile ilgilli biraz konuşalım. Oliver olduğunu tahmin ettiğimiz kişinin Melanie ve Cary ile iletişim kurabilmesini ben onlarla oldukça fazla zaman geçirmiş olmalarına bağlıyorum. Özellikle de fiziksel bedenini o hale getirenlerin Cary ve Melanie olduğunu düşünürsek. Oliver karakterinin de Shadow King olduğuna dair twist söylemleri var ancak bunu oldukça zorlama bulmaktayım ben. Heyhat, bunun cevabı da bir sonraki bölüme kalmakta. Yine de tekrar söylemeden geçemeyeceğim, sonunda ayaklarımız yere basmaya başladı sanki.

Yorumlar