Man of Steel 2 için ilk aday Matthew Vaughn

DC Genişletilmiş Evreni bana göre biraz dağınık olsa da, bir şekilde genişlemeye, yeni filmler çıkarmaya devam ediyor. Son olarak Gotham City Sirens, Deadshot ve bugünkü konumuz Man of Steel 2 ile olduğu gibi.

Bence DCEU’nun şu ana kadarki en başarılı filmi olan Man of Steel’in devam filmi kuşkusuz yoldaydı. Elimizdeki sorular “ne zaman?” ve “kimin yönetiminde?” olacağıydı hâliyle. Devam filminin senaryo çalışmalarının başladığı duyurulduğunda akıllara Zack Snyder geldi doğal olarak. İlk filmin, Batman v Superman’in ve Kasım’daki Justice League’in yönetmeni.

Ama hem stüdyo hem de izleyiciler için şöyle bir sorun var ki Zack Snyder daha herkesi memnun eden bir DCEU filmi yapamadı. O yüzden kendisinin evrendeki geleceği Justice League’in başarısına bağlı desem çok da yanlış olmaz. Zaten söylenene göre Batman v Superman başarısızlığından sonra stüdyo Justice League’i başkasına devretmek istemiş ama çekimler çok yakın tarihte olduğu için Zack Snyder’a son bir mermi daha vermişler. Bu mermiyi kime ateşleyeceğini merakla bekliyorum.

Yine de dünyada güzel şeyler oluyor ve Warner Bros, DCEU filmleri için doğru kişileri düşünebiliyor. Man of Steel 2 için ilk aday Kick-Ass ve X-Men: First Class’ı yazıp yöneten ve Kingsman: The Secret Service’in yönetmeni olan Matthew Vaughn! Diğerleri bir yana, First Class’a ayrıca hayran kaldığımı belirtmeliyim. İngiliz yönetmen çizgi roman filmleri konusunda işini biliyor, eh biz de bir DCEU filmini çok güvendiğimiz birine emanet etmekten mutluluk duyarız izleyiciler olarak.

Siz ne dersiniz? Matthew Vaughn doğru aday mı? Yorumlara!

Yorumlar