Pazar Kahvesi #57

Pazar Kahvesi (27 Şubat – 5 Mart)

Inhumans Oyuncu Kadrosu Belirlenmeye Başladı

Geçen hafta bizim Ramsay Bolton olarak benimsediğimiz Iwan Rheon’un Maximillian olduğunu duyurmuşturk. Bu hafta da oyuncu seçimleri konusunda pek çok şey açıklandı Inhumans hakkında. Dizinin kemik kadrosu belli oldu diyebiliriz.

İlk olarak Suskun Kralımızla başlayalım. Dizinin başrolü Anson Mouth olacak. Hell on Wheels’ten aşina olabileceğiniz Anson Mouth. Hell on Wheels’te başrolü oynayan aktör bu sefer de Marvel’in Inhumans’ında başröl olarak yer alacak.

Suskun kralı açıkladıktan sonra ikinci en önemli oyuncu seçimine bir bakalım. Kraldan sonra tüm Inhumanların kraliçesi Medusa var sırada. Atillan’ın kraliçesini Serinda Swan oynayacak. Kendisi, Graceland’da önemli bir role sahipti. Ayrıca Tron ve Percy Jackson filmlerinde de ufak roller aldı.

Şimdi Maximillian da açıklandığına göre dizinin en önemli üç karakterini kimin oynayacağı belli ama Marvel ve ABC bu hafta bunlarla yetinmemiş. Dizinin ana kadrosunda bulunacak herkesi belirlemiş.

Black Bolt’un kuzeni ve en çok güvendiği adam Karnak’ı Ken Leung canlandıracak Karnak’ın yeteneği insanlardaki, planlardaki kısaca her şeydeki hataları görebilmesi.
Black Bolt’un bir başka kuzeni ve kraliyet ailesinin bir üyesi olan ayrıca Atillan’ın askeriyesinin başındaki isim Gorgon’u Eme Ikwuakor oynayacak.
22 yaşındaki aktrist Isabelle Cornish, elementleri kontrol etme gücüne sahip, Medusa’nın kardeşi Crystal’ı canlandıracak.
Ailenin kuzen kısmı çok geniş olan Black Bolt’un bir diğer kuzeniyse su altında balık gibi yüzebilen Triton. Triton’u Mike Moh canlandıracak.
Kraliyet gardiyanlarının başında olan ve kraliyet ailesine sonuna kadar sadık olan Auran’ı Sonya Balmores canlandıracak.
Lockjaw. Lockjaw genelde Black Bolt’un yanında çok sık görebileceğiniz 900 kiloluk bir köpek. O da bir Inhuman ve yeteneği de ışınlanmak. O da dizide yer alacak.

Michael K. Williams Han Solo’da

The Wire ve The Night Of izleyenlerin tanıyabilecği Michael K. Williams, Han Solo kadrosuna katıldı. Kendisi filmde kilit bir rolde oynayacağı söyleniyorken bu kilit rolün ne olduğundan bahsedilmiyor.

Underwater Welder Sinemaya Uyarlanıyor

Çizgi roman dünyasında oldukça popüler bir isim Jeff Lemire’ın çıkardığı farklı işlerden bir Underwater Welder sinemaya uyarlanıyor. Film haklarını yayın alan şirketin ismi bile henüz belli değil lakin filmin yapımcılığını kimin üstleneceğine dair ortada bir şeyler var. Bu seneye damgasını vuran ilmlerden La La Land’ın başrolü Ryan Gosling. Film hakkında henüz bir detay ya da tarih yok.

Logan: İlk Günün Hasılatı

Filmler için açılış günleri çok önem taşır. Açılış gününden sonra daha da önem taşıyan şey haftanın kapanışıdır ama yine de ilk günün hasılatı da en az haftanın kapanışı kadar önemli. Bu rakamlar filmin ne kadar hasılat edeceğinin neredeyse kesin bir göstergesidir.

Filmin bu hafta 170m hasılat etmesi hedefleniyordu. O hedefe ulaşıp ulaşamadığı pazartesi günü belli olacak ama ilk günün hasılatı belli. Tam 9.5m$ Geçtiğimiz sene X-Men Apocalypse 8.2 ve Doctor Strange 9.4’lük bir açılış yapmıştı. Jackman’ın oynadığı son X-Men filmleri ve The Wolverine gibi filmler bu rakamın sadece yarısına ulaşabilmişti ancak yine de hedeflerine ulaşmaları oldukça zor görünüyor.

Zod Öldü Çok Yaşa Cable

General Zod olarak tanıdığımız Michael Shannon, Deadpool’un ikinci filminde Cable’ı oynaması için düşünülen oyuncular arasında. Henüz bu rol için Shannon ile ciddi bir temasa geçilme durumu olmasa da rolü alma ihtimali yine de var. Bekleyip göreceğiz ama Shannon bu rol için adı geçen tek kişi değil.

Özlediğimiz Tarzıyla Ninja Kaplumbağalar Geri Dönüyor

1987 yılında başlayan bir animasyon serisi çoğumuzun cocukluğuna yetişmiş ve sevgimizi kazanmıştı. Şimdi o animasyon serisinin çizimlerine yakın çizimlerde bir Ninja Kaplumbağalar geliyor. Zaten şu anda devam eden bir Ninja Kaplumbağalar var anacak o üç boyutlu çizimlere sahip bir animasyondu bu ise daha klasik iki boyutlu çizimlere sahip olacak. Az önce bahsettiğim üç boyutlu animasyon gelecek sene oynanacak 5.sezonuyla final yapacak ve hemen bir sene sonra iki boyutlu çizimleri olan animasyon yayınlanmaya başlayacak.

Black Lighting Oyuncu Kadrosu Şekilleniyor

Başrolü belli olan CW’nin yeni dizisi Black Lighting’de ana karakterimiz Jefferson Pierce’ın iki kızı Jeniffer ve Anissa’yı kimin oynayacağı belli oldu. China Anne McCain kardeşlerden küçük olanı Jeniffer’ı oynayackken, kardeşlerden büyük olanı Anissa’yı Nafessa Williams oynayacak. Cress Williams ile birlikte dizinin en önemli karakterlerini kimin oynayacağı belli olmuş oldu bu sayede.

Cable İçin Konuşulan Bir Başka Aktör de Stranger Things’in Şerifi

Yukarıda da dediğimiz gibi Michael Shannon Cable için konuşulan tek isim değil. Bu söylentilere dahil olmuş bir diğer isim de Stranger Things’in şerifi David Harbour. David Harbour’un rolü kaptığı kesin olmamakla birlikte alamaması için hiçbir engel yok. Yalnız rol için mücadele etmesi gereken tek kişi Shannon gibi durmuyor.

X-Men TV Dizisi Hiç Hız Kesmiyor

Fox bir kaç hafta önce duyurduğu X-Men dizisi hakkındaki çalışmalarına son hız devam ediyor bir çok oyuncuyu bünyesine kattı bile.

Dizinin babasını Stephen Moyer oynayacak. Stephen’ın oynadığı karakterin ismi Reed olacak.

 Fox’un yeni X-Men dizisi kendine yepyeni bir mutantlar da seçmeye karar verdi.  Örneğin yeni iptalm edilen Incorporated dizisinin başrolü Sean Teale aldı. Dizide oynadığı karakterin ismi Marcos
Diaz ve takma ad olarak da Eclipse’yi kullanacak.

Daha önce cast için duyuru yaptıkları Sam karakterini Blair Redford oynayacak.
Bir başka oyuncu seçimi ise Jamie Chung oldu. Chung, Blink adlı bir karaktere hayat verecek.
Gotham’da da rol alan Natalie Alyn Lind, Stephen Moyer’in oynadığı Reed Stewart’ın kızı Lauren’i oynayacak.

Dizi çizgi romanlardan oldukça aşina olduğumuz karakterleri de bünyesinde tutuyor. Örneğin Lorna Dane’in canlandıracağı Polaris karakteri. Magneto’nun kızı olan Polaris babası sayesinde oldukça bilinen bir isim.
Steawert ailesinin babasını ve kızını kimin oynadığını öğrendik. Annesini de Amy Acker oynayacak.

Justice League Action Oyun Oldu

DC’nin yeni animasyon serisi Justice League Action bir de oyuna kavuştu. Temple Run tarzı bir oynanışa sahip olan oyunun adı da Justice League Action: Run. Çok fazla yeniliğe sahip olduğunu söyleyemeyeceğim bu oyunu Play Store’dan indirebilirsiniz.

Gotham’ın Ra’s Al Ghul’u

Gotham’a Ra’s Al Ghul geliyor. Batman’i Batman yapan şeyleri öğreten adam Ra’s Al Ghul, Gotham dizisinde boy gösterecek. Karakteri Star Trek filminde de rol alan Alexander Siddig canlandıracak. Siddig, Ra’s Al Ghul karakteriyle birlikte 24 Nisan’da boy gösterecek.

Judas Contract Yeniden Basılacak

Teen Titans tarihinin belki de açıkara en önemli hikayesi Judas Contract yeniden basılıcak. 1984 senesinde basılan bu eser hazır animasyonu da çıkacakken, animasyonun çıkışından 8 gün sonra 26 Nisanda çizgi roman dükkanlarında olacak.

John Carpenter’ın Bilim Kurgudan Hikayeleri

Yazar/Yönetmen John Carpenter, çizgi roman yazmaya koyuluyor. John Carpenter’s Tales of Sciene Fiction ismiyle yayınlanacak seri antoloji türünde olacak. seri pek çok yazar ve çizerden hikayelere yer verecek.

iZombie’den Supergirl’e

iZombie’de yer alan Rahul Kohli, Supergirl’ün yeni bölümlerinde Jack Spheer’i canlandıracak. Spheer çizgi romanlarda BioMax olarak da tanılır. Dizide de bir dahiyi canlandrıacak olmasının dışında Lena Luthor’un da eski sevgilisi olacak.

Spider-Man Animasyonu Aradığı Kanı Buldu

Gravity Falls animasyonunun yaratıcısı Alex Hirsch, Sony’nin beklenen Spider-Man animasyonuna katıldı. Animasyona Hikaye Yazarı olarak katıldı Alex Hirsch. Film hakkında henüz pek detay yok. Tüm bildiklerimiz 2018 Aralık ayında yayınlanacağı ve ana karakteri Peter Parker değil de Miles Morales olacağı.

Russel Crowe Cable Yakıştırmasına Sıcak Bakıyor

Oscarlı oyuncu Russel Crowe’a daha önce, çok çok önce daha Hugh Jackman bile Wolverine rolünü almadan önce Wolverine rolü teklif edilmişti. Russel Crowe o dönem rolü reddetmişti. Şimdi ise aynı evrenden bambaşka bir teklif var. Cable.

Bir fanın Crowe’u role yakıştırıp tweetlemesi üzerine Crowe tweet’e Deadpool’un ve Cable’ın yaratıcısı Rob Leifield’ı etiketledi ve “Ne düşünüyorsun diye sordu?”
Leifeld da bunun iyi bir fikir olduğunu düşünüyor. Ne diyorsunuz belki de Crowe rolü almaya Shannon ve Harbour’dan daha yakındır.

Future Avengers Anime Oluyor

Marvel tekrardan Japon pazarına tekrar animalerle geir dönüyor. Uzun bir aradan sonraki ilk animesi de daha önce animasyonu da yapılan Future Avengers olacak. Dizi bir grup ergenin Avengers Akademsinde eğitim alıp geleceğin süper kahramnı olmaya çalışmasını konu alacak. Seri Mart ayında başlayacak.

Yorumlar