Pazar Kahvesi #58

Pazar Kahvesi(6-12 Mart)

Scalped Şerifini Buldu

Dizisi yapılacağı geçtiğimiz aylarda duyurulan Scalped’ın baş rolü de belli oldu. Jason Aaron’un yazıp R.M. Guera’nın çizdiği Vertigo etiketli serisinden uyaralanacak dizinin ana karakteri Şerif Red Crow’u Gil Birginham oynayacak. Dizinin diğer önemli karakterlerinden Gina Bad Horse’u Irene Bedard, ve Şerif Fall Down’u da Banshee aktörü Chaske Spencer oynayacak. Scalped için henüz net bir tarih yok.

Telltale’den Sinopsis Var

Telltale’in uzun süre önce duyurduğu Marvek oyununun Guaedians of the Galaxy olduğunu öğrenmemizden beri oyunu beklemekteyiz. Belki henüz oyun görücüye çıkmadı ama gelen bir iki görsel ve sinopsis de gözümüzü doyurmaya yetecek gibi. 

Sinopsis kabataslak şunlardan bahsediyor bize:
Ekibimizin oldukça güçlü bir maddeyi bulmasıyla epik bir savaş başlıyacak. Drax, Gamora, Star-Lord, Rocket Racoon ve Groot’tan oluşacak ekibimizin her bir üyesinin bu maddeye ilgi duymasını sağlayacak kendince sebepleri var. Tabi benzer sebepler türünün son örneği acımasız bir düşmanları için de geçerli. Dünyada Milano’dan, Knowhere’e ve oradan sonsuzluğa uzanan bu macera için efsane müziklere ve tıpkı orjinal Guardians of the Galaxy’de olduğu gibi, Star Lord’un rocket güçlü botlarıyla oynamaya ve kararlarının ve hareketlerinin hikayeni etkilemesine hazır olun.

Prearcher Oyuncu Kadrosuna Ekleme

İkinci sezonuyla ekranlara geri dönecek bir başka çizgi roman uyarlaması olan Prearcher, kadrosuna altu farklı oyuncu daha ekledi. Bu yeni altı oyuncunun rolleri hakkında detay verilmedi. Katılan oyuncular ise şunlar:

Noah Taylor (Submarine, Predestination, Game of Thorens)
Pip Torrens(Pride&Prejudice, Star Wars Force Awakens)
Julia Ann Emery(Better Call Saul, Fargo)
Malcolm Barret (Timeless, Better of Ted)
Ronald Gutmann (The Hunt for Red October, August Rush)
Justin Prentice (Malibu Country, 13 Reason Why)

Deadpool Dominosunu Buldu

Cable arayışları çok spekülasyona sebep olan Deadpool’un ikincil bir spekülasyonu da Domino’ydu. Cable kadar olmasa da Domino içinde çok kişi yazıldı çizildi ama sonunda rolğ bir aktör aldı. Zazie Beetz. Atalanta ve Apple Sauce gibi işleriyle tanılan aktrisin çok da uzun bir özgeçmişi yok oyunculukta. Deadpool 2’de alacağı Domino rolüyle yeni bir soluk getirir kariyerine belki. Kim bilir?

Asthonising X-Men Geri Dönüyor

Josh Wheoden’ın yazıpü, John Cassaday’in çizdiği oldukça meşhur bir Asthonising X-Men serisi vardı zamanında. Yazar çizer kadrosu değiştikten kısa bir süre sonra da devam eden bu seri o dönemden beri kullanılmadı ama şimdi ismen de olsa geri dönüyor. Ama sadece ismen dönüyor. Çünkü iki serideki tek ortak karakter Wolverine. Ancak o da bu seride Old Man Logan halinde bulunacak o yüzden o da sayılmaz.

Ve bu arada evet bu takımın lideri Old Man Logan olacak. Ekipte bunun dışında, Archangel, Mystique, Gambit, Rogue Bishop, Psylocke ve Fantomex var. Seriyi Daredevil’de iyi bir iş çıkaran Christian Soule yazacak. Çizeri ise henüz duyurulmadı.


American God’s İlk Görseller

Aylar öncesinden Amerikan Tanrıları kitabının çizgi roman versiyonunun geleceğini duyurmuştuk. Yakın dönemde çizgi romana ek bir de dizisi çıkacak olan serinin ilk görselleri de paylaşıldı bugün. Serinin ilk sayısı önümüzdeki hafta yayınlanacak. Dizinin geliş tarihi ise 30 Nisan.

Hulkverine’ın Yeri W.M.D.

Bir ya da iki hafta önceki Pazar Kahvesi’nde bu Hulk ile Wolverine’ın DNA’larının birleşmesiyle oluşturdukları Hulkverine(gerçek adı bu değildir umarım)’dan bahsetmiştik. Şimdi ise kendisi hakkında pek çok şey netleşti. Öncelikle kendisi Weapon X serisi ile Totally Awesome Hulk serilerinin crossover’ı niteliği taşıyacak.  Hikaye Totally Awesome Hulk’ın 19.sayısıyla başlayacak ancak seri başlamadan önce yayınlanacak olan Weapons of Mutant Destructions isimli bir one shot gelecek. Bu tek sayılık hikayeyi Greg Pak yazacak gururlarımızdan Mahmud Asrar çizecek.

WB de Kapıları R-Rated’a Açtı

İsmi verilmeyen bir WB çalışanının The Wrap’a dediğine gör DC Yetişkinlere yönelik bir film çıkarmaya olumlu bakıyor. Deadpool ve Logan’ın başarısı üzerine DC’nin dopru bir karakterle böyle bir filme girişmeye yüzde yüz olumlu baktığını söyledi bahsi geçen çalışan. Tabii DC’nin doğru karakterden kastı kim bilemiyoruz.

X-Men Dizisine Yeni Aktör

X-Men’in henüz ismi belirlenmeyen yeni dizisine bir başrol daha katıldı. Burn Notice’ta oynayan Coby Bell. Daha önce Burn Notice’ta dizinin sorumlusu Matt Nix ile çalışan Coby, bu dizide Jace Turner isimli soğukkanlı bir karakteri oynuyacak.

Riverdale Onayı Aldı

CW onay alması çok zor bir kanal değil. Bunu kanıtlayabilecek onlarca devam eden dizisi var. Reyting beklentisi çok yüksek kanal olmadığı için diğer kanalların aksine çok fazla dizi iptal etmiyor. Beklediği reytingi geçen hemen hemen her diziye de yeni sezon onayını veriyor. Riverdale de muhtemelen beklenen reytingi vermiş olacak ki hiç zorlanmadan ikinci sezon onayını aldı. Üstelik bunu daha ilk sezonu bitmeden 7 bölüm önce yaptı.

Eski Batman Powerless’ta Gözükecek

Aman başlığa aldanıp karşınızda kanlı canlı bir Batman beklemeyin. Zira burada eski Batman derken ki tüm kastımız 60’lı yılların efsane Batman dizisinin başrolü Adam West. Kendisi Bruca Wayne’i oynamayacak yalnız bu uyarlamada. Wayne Endüstrilerinin bizzat başına geçecek Dean West’i canlandıracak, Adam West.

Abra Kadabra Flash’ta

Flash’ın köklü düşmanlarından biri daha, Abra Kadabra da Flash’ın yolunu tutuyor. Abra Kadabra bir zaman yolcusu gelecekten geliyor. Ayrıca ara sıra da olsa  Rogues’in de bir üyesi. Dizideyse Abra Kadabra karakterine David Dastmalchian, hayat verecek.

Yorumlar