Powerless S01E04: Batman & Robin

Dördüncü bölümü de geride bıraktık arkadaşlar ve bence açıkçası diğerlerine oranla daha eğlenceli bir bölümdü. Özellikle Van’ı, Teddy ve Ron ikilisiyle takılırken görmek diziyi daha da eğlenceli bir hale getirmiş, umarım bundan sonra bu üçlüyü daha sık görürüz. Bölümde birkaç gönderme vardı, büyük ihtimalle bunlar sizin de fark ettiğiniz şeyler ama yine de bir üstünden geçeceğiz tabii ki.

Batarang: Dizinin konusunun direk bir Batarang ile başlaması ve onun etrafında şekillenmesi güzel olmuş. Bu şekilde bizlerin ilgilerini de daha çok çekmiş oluyorlar, daha da keyif alıyoruz yirmi dakikalık seyrimizden. Ayrıca Batarang’in şekli son zamanlarda gördüklerimize göre biraz farklı, sanırım bu da yapımcıların biraz da bu evreni diğerlerinden farklı şekillendirmek istemelerinden kaynaklanıyor.

Batmobile: Batman’in, Batmobile’la Alan’ın arabasının aynasını kırdığını duyduk. Alan bunun 2003’te, Batman yetim çocukları kurtarmaya giderken gerçekleştiğini söylüyordu. Hatırlarsanız 2008’de yayınlanan “The Dark Knight’ta da Batman motoruyla arabaların yan aynalarını kırmıştı. Aslında ona bir gönderme de yapılabilirmiş çok da güzel olurmuş ama akla gelmemiş demek ki.

Riddler: Riddler adına çalışan birkaç adam gördük ve Riddler’dan bir bulmaca duyduk. Daha ne olsun…

Green Lantern: Emily’nin çıktığı Dan’in yüzündeki Green Lantern yüzüğünin izi nereden geldi, nasıl oldu bilmiyoruz ama yine hoş bir göndermeydi. Zaten nereden geldiğini açıklasalar adamın nasıl kaçtığını da açıklamak zorunda kalacaklar bir sürü iş, böylesi daha güzel. Yalnız, “acaba hangi Green Lantern yaptı?” diye düşünmeden edemiyor insan. (Bence John Stewart…)

Robinler: Van Robin kostümü giyince, iki tane Robin’in öldüğünü öğrendik. Biri muhtemelen Jason fakat ikincisi kim o konuda kesin bir fikrim yok. Dick olduğunu sanmıyorum, o muhtemelen Nightwing olarak yoluna devam ediyordur. Tim Drake, Stephanie Brown veya Damian olabilir diğeri de fakat çok da önemli değil kim olduğu. Belki yapımcılar bile düşünmemiştir bu sorunun cevabını…

Arkham Asylum: Arkham Asylum’u duymak çok güzel oldu, keşke bir bölüm işleri falan çıksa da orda küçük çaplı bir kötü karakterle ilgili araştırma falan yapsalar diye aklıma geldi benim. Çok güzel bir bölüm olabilir fakat DC izin verir mi böyle bir şeye orası meçhul tabii.

BATMAN!!!: Kıyısından, ucundan gözükmese dahi Batman geldi, günü kurtardı ve gitti. Kendisine buradan teşekkür edip, kuzenine yirmi sekiz bin dolar borcu olduğunu hatırlatalım.


Yorumlar