Spider-Man’siz Venom filmi 2018’de

Geçtiğimiz yıllarda çıkardıkları filmleri izledikçe kahrolduğumuz stüdyolar var. Sony, Warner Bros ve 20th Century FOX zirvedeler. Ama son zamanlarda ben Sony ve FOX’ın yaptığı işlerden memnunum, ve umutluyum. Mesela FOX, Deadpool, Legion ve Logan ile çok şey başardı. Şimdi bir de Gifted isimli yeni bir dizileri yolda, onu da merakla bekliyorum. Spider-Man ile dikişi bir türlü tutturamayan Sony ne yaptı? Evini barkını Marvel’a emanet etti. Çok doğru etti. Beklediğimiz gibi Civil War’da karakterin hakkını verdiler, solo filmi de bomba gibi geliyor.

Akıllandığını düşündüğümüz Sony, uzun yıllardır ısrar ettiği bir konuda, şansını zorlamaya devam ediyor. Hem de bizim hiç istemediğimiz bir şekilde. Exhibitor Relations’ın haberine göre solo Venom filmi 5 Ekim 2018 için takvimlere yerleştirildi. Geçen gün Aquaman filmi bu tarihten 21 Aralık’a kaydırılmıştı, onun yerine geçti.

Sıkıntılı durum şu; Sony bu filmi Marvel Studios’dan bağımsız, Marvel Sinematik Evreninin dışında yapmayı planlıyor. Venom’un, Tom Holland’ın Spider-Man’i ile bir alakası olmayacak. Daha ne başrol var, ne de yönetmen. Ama yazarlar belli: Jumanji yazarları Scott Rosenberg ve Jeff Pinkner!

Yorumlar