[GÜNCELLEME] Avengers 4’ün adı ağızdan kaçmış sanki

Eğer ısrarla ve inatla Avengers 3 ve 4’ü “Part 1 & Part 2” olarak anmaya devam ediyorsanız arkadaşlar gerçekten durmanızın zamanı geldi. Bunun böyle olmayacağı uzun zaman önce çok çok uzak bir galakside açıklanmıştı, yönetmenler ve Kevin Feige iki filmin de farklı hikayeler anlatacağını söylemiş olsalar da oyuncu kadrosu Real Madrid’in 2000’li yıllardaki hayvani kadrosu gibi olduğundan ve bu hayvani oyuncuların takvimi de baya yoğun olduğundan, iki filmin de çekimleri Ocak ayında Atlanta’da beraber başlamıştı.
Yani şöyle bir örnek vereyim, Robert Downey Jr sabah kahvaltısından sonra Avengers 3’te Stephen Strange ile tanışma sahnesini, aynı günün akşam çayının ardından Avengers 4’te Steve Rogers’ın cenaze törenindeki konuşmasını çekmiş olabilir. Ciddi anlamda lojistik sorunlar var, o kadar oyuncuyu aynı anda sette  bulundurmak mümkün değil. Benedict Cumberbatch daha çekimlere katılmadı, Chris Pratt bitirmek üzereymiş falan. Karakterlerin konuşma sahneleri sette olmayan oyuncuların dublörleriyle çekiliyormuş. Olmayan oyuncu gelince, daha önce olan oyuncu gittiğinden, onun dublörüyle tamamlanıyormuş. Tam şizofren işi.
Tabii bunlar hep örnek, sonra bize “abi Steve ölüyor mu gerçekten?” diye bağırmayın. Kevin Feige dedi ki Avengers 4’ün adı Infinity War’a dair spoiler barındırdığı için gizli tutuluyormuş. Şahsen ben meraktan ölüp bitmiyorum filmin adı ne olacak diye.
Bu iki filmi aynı anda çekme meselesi bu hafta iptal edildi, bundan sonra ayrı ayrı çekilecekler. Artık kasetleri yakarlar mı, kullanırlar mı bilemem. Ama daha verimli olacağı kesin gibi.
Ülkemizde ABD’den 1 hafta önce vizyona girecek olan Guardians of the Galaxy vol. 2’nin tanıtım kısmı devam ederken Gamora’yı canlandıran Zoe Saldana, Feige’nin “sır” dediği bilgiyi baya baya kaçırmış olabilir. Spoiler içeriyor mu? Bence abartılmış. Eğer siz yine de uzak durmak istiyorsanız, aşağılara devam etmeyin.
Aynen şunu dedi; “Guardians üyeleri Infinity War için çekimlerini neredeyse bitirdi sanırım, Gauntlet için ise bu yılın sonlarında geri döneceğiz.”
Avengers: Infinity Gauntlet.
Ne demek bu? Thanos ilk filmde taşları toplayacak, belki şok edici bi’ ölüm sahnesiyle film sona erecek, diğer film ise tamamlanmış sonsuzluk eldivenine karşı olan savaşı anlatacak.
Bunun kesin olmadığını hatırlatalım. Belki oyuncular ve ekip kendi arasında 4. filme “Gauntlet” demek için anlaşmışlardır, belki de anlaşmamışlardır ve Zoe Saldana başını belaya sokmuştur.

GÜNCELLEME:
 (26 Nisan, 2017)


 James Gunn, Yahoo Movies’e verdiği röportajda, “Filmin adı bu değil” dedi.

“Benim tahminim, Zoe yanlış konuştu. Bugün Zoe ile de konuşurum ama sanıyorum ki Zoe, ‘Infinity War’ diyeceğine ‘Infinity Gauntlet’ dedi.”

Öte yandan, Zoe Saldana  “Infinity War çekimleri bitti, Gauntlet yıl sonunda” demişti. Yani, pek karışıklık yok gibi görünüyor?

Zoe Saldana hala konu hakkında yeniden konuşmadı.

Takipte kalın!

Yorumlar