Snyder & Capullo: Dark Nights Metal! Yoksa Joker mı Diriliyor?

Çok uzun zamandır Scott Snyder ve Greg Capullo ikilisinin tekrar beraber çalışacağından bahsediyorduk. Hatta Snyder derginin rock’n roll kıvamında ağır metal tadında olacağından bahsetmişti. DC hikayenin adını açıkladı: Dark Nights Metal!

Bizi Snyder & Capullo işbirliği yeterince heyecanlandırırken şimdi başka bir şey daha oldu. Bir karakterin bu dergiyle dirileceğini Dan Didio açıkladı. Biz de yine bu ikilinin öldürdüğü Joker mı diye düşündük fakat Joker değilmiş… Death of Hawkman dergisiyle daha yeni ölen Hawkman’i burada görecekmişiz. Zaten Batman’in elindeki baltayı da kapakta görüyoruz.

Peki Snyder’in amacı Batman ve Hawkman’i birleştirmek gibi bir şey mi? Emin değiliz fakat değişik bir şeyler deneyeceği kesin. Renkler bile çok farklı ki bu kapaktaki tonlarından da biraz Old Man Logan kokusu aldım ben onu da belirtmek gerek.

Ayrıca Hawkman dışında dergi Wonder Woman ve Green Lantern’i de içerecekmiş. Bunun da dışında Didio bu hikayede sadece bizim dünyamızın değil, çoklu evrenlerin de risk altında olacağını söylemiş. Zaten “Dark Knights” yani “Kara Şövalyeler” diye geçiyor hikayenin adı. Birden çok Batman görme olasılığımız da yüksek olabilir. Tüm bunlardan çıkaracağımızsa ikili bu sefer büyük oynamış. Umarız sonucu da aynı şekilde olur.

Düzeltme: Arkadaşlar kusura bakmayın, haberi geç saatlerde okuyup girince Dark Knights Metal diye okumuşum. Yukarıda kalınla yazdığım o kısım da geçerliliğini kaybetti bu şekilde. Tekrar kusura bakmayın, iyi günler dilerim.

Yorumlar