2018’i Live-action Titans Dizisi ve Young Justice 3. Sezonu ile DC’nin Yeni Dijital Platformunda Geçireceksiniz!

2019 yılında 4 tane Batman filmi izleyeceğimiz haberlerimizin arasındaydı zaten. Bunun yanı sıra, David S. Goyer’ın proje başı olduğu Krypton dizisinin fragmanı da geldi ve muhtemelen diziyi bu senenin ilerleyen aylarında izlemeye başlayacağız. Bu Haziran’da gelecek Wonder Woman filmiyle birlikte DC genişletilmiş evren filmlerinde de oldukça ilerlemiş olacağız. Şimdi, bunların üzerine bir de 2018 için DC’den bir haber var!

Warner Bros, amiral gemilerinden DC Entertainment’ı bambaşka bir platform üzerinde kullanmaya başlayacak. DC Comics altında doğrudan kullanıcıya ulaşan bir dijital platform kuruyorlar. Yani, hayranlar, kullanıcılar, internette DC’nin bu yeni sitesine girdiklerinde, DC’nin, sadece bu siteye ve platforma özel ürettiği içeriklere ulaşacak. Evet, tanıdık gelmiş olabilir, Netflix, Amazon Prime, Hulu benzeri bir servis olacağa benziyor. Bu serviste de bolca DC içeriği göreceğiz zira platform tamamen DC Comics’e ait olacak. Tabii, bunun ne kadarı dizi ne kadarı film olur bilmiyoruz ancak benim tahminim, bir dijital televizyon kanalına çevirip talk show benzeri şeyler de yapacaklar yönünde. Şimdi, bu güzel bir haber, şaka maka DCTV kendi başına bir platform olacak gibi. Netflix’in Marvel dizileri kalitesinde bir şeyler çıkarabilecekler mi onu göreceğiz. Ama asıl bomba haber bundan sonrasında.

DC’nin bu yeni platformuna gelecek iki çizgi roman dizisi belli oldu: Young Justice animasyon dizisinin 3. sezonu ve sıfırdan göreceğimiz, live-action Titans dizisi geliyor!

Young Justice’in 3. sezonunun geleceğini zaten biliyorduk ancak hangi kanalda yayınlanacağı muammaydı. DC’nin yeni platformuyla canımız dizimiz yerini buldu ve büyük ihtimalle iptal edilme korkusundan uzak kalacak. Ayrıca 3. sezonun adı ve bir logosu da duyuruldu. Young Justice: Outsiders:

 

Daha önce “Independence Day” bölümüyle 2011 yılında Emmy ödülü de kazanan dizinin baş yapımcısı, şu anki Teen Titans Go! dizisinden Sam Register. Dizinin yaratıcıları Brandon Vietti ve Greg Weisman da yapımcı olacaklar. Dizinin sanat yönetmeni de Phil Bourassa olacak.

Titans dizisi ise bu dijital platformun köşetaşı olacak. Aslında DC, 2014 yılında TNT’ye bir Titans dizisi yapmasını söylemişti ancak TNT’deki yönetim değişikliğinden sonra dizi iptal edildi. O dizide düşünülen kadro: Dick Grayson, Barbara Gordon, Raven, Starfire, Hawk ve Dove.

Şimdi, dizinin başında yapımcı olarak, Batman Forever ve Batman & Robin’in senaristi Akiva Goldsman, DC’nin televizyon ve sinemadaki baş adamı olan Geoff Johns ve CW dizilerinin tamamını kontrol eden Berlanti Productions’tan Greg Berlanti ve Sarah Schechter yer alacak.

Johns şimdilik yazar koltuğunda garantileşen ilk isim ve Titans ekibinde göreceğimiz karakterler içinde onaylanan ilk kişi de Beast Boy.

“Evet, yeniden Titans yazdığım için ve bu ekiple çalıştığım için çok mutluyum! Feci derecede heyecanlıyım. Çok farklı bir şey olacak…#BeastBoy”

Samimi düşüncemi söyleyecek olursam, bu haber için oldukça sevinçliyim ancak Goldsman ve Berlanti isimlerinden ciddi manada çekiniyorum. Özellikte Titans ekibinin, büyük ölçüde genç ve ergenlerden oluştuğunu da düşünürsek, ekibin drama dozunda çılgın attırabileceğinden korkuyorum. Yine de, dizi seneye gelecek. Muhtemelen yakında hakkında daha çok şey öğrenmeye başlarız!

Yorumlar