Hazırlık Rehberi: Telltale Guardians of The Galaxy

Merhaba güzel kafemizin güzel müdavimleri. Nasılsınız, iyisinizdir umarım. 18 Nisan’da çıkacak olan Telltale: GOTG oyununu duyurduğumuz 14 Kasım’dan beri aslında Telltale cephesi pek hareketli değildi. Neredeyse son bir ay içerisinde taşlar yerine oturmaya başlamıştı, eğer hazırsanız size bu macera nasıl başladı, nasıl ilerledi ve nasıl sonuçlanacak geniş bir özet halinde sunalım!

Aslında oyun Telltale veya Marvel tarafından resmi olarak duyurulmadan önce biz zaten böyle bir oyunun çıkacağından neredeyse emindik. Telltale sen çok güzel bir detaysın yazısında da bahsettiğimiz şeklinde, Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Sendikası’nın yaptığı grev sonrasında grevde olan insanların yaptığı işleri internete sızdırmaları sonucu haberdar olmuştuk en başta.

Resmi olarak her şey bu fragmanla başlamıştı. 47 saniye olan ve Star-Lord’un uzayda süzülen kırılmış kasetçaları ve ”Dancing in the Moonlight” şarkısı dışında bir şey yoktu. Ancak bu bile heyecanlanmaya yetti, çünkü belli ki bir şeyler olacaktı ve Star-Lord belki de canından çok sevdiği kasetçalarından ayrılmak zorunda kalacaktı. Bu fragmandan sonra uzun bir süre Telltale cephesi sessiz kaldı, ta ki artık sıkılmış olacaklar ki oyun içi görsellerle suskunluklarını bozana kadar.

Oyun içi görseller de ortaya çıkınca aslında geriye tek bir eksik kalmıştı. O da oyunun çıkış fragmanıydı! İki hafta önce suskunluğunu bozan Marvel, resmi YouTube hesabından bu videoyu atarak işe son noktayı koymuştu belki de.

Ve işte! Dananın kuyruğu sonunda koptu! Bu zamana kadar filmin baş kötüsünden bahsedilmemişti, ancak fragmandan da gördüğümüz üzere Thanos fazlasıyla haşmetli bir şekilde olaya müdahil oluyor. Hikaye detayları hala tam olarak açıklanmadığı için hikaye hakkında bildiğimiz şeylerden bir tanesi ise çok güçlü bir eşya buldukları ve takımın her üyesinin kendince sebeplerden bu eşyayı istemeleri.

Karakter seslendirmeleri:

  • Star Lord (Scott Porter)
  • Gamora (Emily O’Brien)
  • Rocket (Nolan North)
  • Drax (Brandon Paul Eels)
  • Groot (Adam Harrington)
  • Thanos (Jake Hart)
Oyun ve oynanış hakkında diğer bildiklerimiz:

  • Oyunda ana kahramanımız Star-Lord olacak ancak diğer Guardians üyeleri ile de “bir şekilde” oynanacakmış. (Geri kalanı sürprizi bozar diye belirtmiyor)
  • Güzide gemimiz Milano’nun bizzat kaptanı olacakmışız, ancak söylenilenlere göre geminin içindeki Guardians üyeleri veya “o an orada kim varsa” konuşacakmışız. Oyun aksiyon oyunundan ziyade bir hikaye oyunu olduğu için anladığım kadarıyla gemi uçuşlarını daha çok sinematik şeklinde göreceğiz.
Güzide oyunumuz konsol, PC ve mobil platformlarda yer alacak olup, aşağıda Steam fiyatını görebilirsiniz!

Yorumlar