Pazar Kahvesi #62


Pazar Kahvesi (9-16 Nisan)

Star Wars Evrenine Bir Çizgi Roman Daha

Marvel’ın gittikçe genişleyen Star Wars çizgi roman evreni genişlemeye devam ediyor. Bugün o evrene yeni bir seri daha katıldı. Captain Phasma. Dört sayılık bu mini seri adından da anlaşıldığı gibi Captain Phasma odaklı gidecek. Eylül ayında ,lk sayısı çıkacak bu seriyi Kelly Thompson yazacak, Marcho Checchetto çizecek.

Star Wars Last Jedi Fragmanı Geldi, Taze Taze

Star Wars serüveni hiç hız kesmeden devam ediyor. Disney’in haklarını ele geçirmesinden yana çıkacak üçüncü ve üçlemenin ikinci filmi Last Jedi’dan ilk fragman da geldi. Genel olarak aşırı gizemli görünen fragman, önceki filmlere göre daha karanlık  olacağa benziyor.

Watchmen Animasyonu Geliyor 

Çizgi roman dünyasının belki de en kült işi Watchmen animasyon olma yolunda. Hem de kanalı HBO. Bu haber çok uzun süre önce de gündeme gelmişti. Şimdi ise söylentiler yine gün yüzüne çıktı. Alan Moore ve Dave Gibbons’ın bu kült eseri bu sefer animasyon olmayı başarabilecek mi merakla bekliyoruz.

Miles Morales Filminden Haber Var

Sony ile Marvel’in Spider-Man konusundaki anlaşmanın maddelerinden biri olan Miles Morales’in baş rolündeki Spider-Man animasyon filminden gelişme var. Filmde Miles Morales’i kimin oynayacağı daha doğrusu seslendireceği, belli oldu. Donald Glover her yerden fırlarken ve karakterin yaratılmasına yardımcı olurken onun seçilmesini bekliyorduk. Ama öyle olmadı. Filmde Miles Morales’i Shameik Moore seslendirecek.

Wonder Woman Yeni Ekibe Kavuştu

Rebirth’ün başından beri seriyi yazan Greg Rucka Temmuz ayında 25.sayıyla seriyi terk ediyor. Seriyi onun bıraktığı yerden DC Super Heroes Girls  adlı web serisinin yazarı Shea Fontana yazacak. Greg Rucka’dan bir kaç gün sonra kendisinin de aynı sayı itibariyle seriyi bırakacağını söyleyen Liam Sharp’ın yerine bir başka web serisinin çizeri, DC Comics Bombshells’ten Mirka Andolfo getirildi. İkili Wonder Woman serisinde ilk sayısını 26. satı ile temmuzda verecek.

Deadpool Marvel Evrenini Bir Daha Öldürüyor

2012 yılında yayınlanan ve o günden beri epey satış yapan Deadpool Kills Marvel Universe çizgi romanına devam serisi geliyor. Cullen Bunn’ın yazdığı Dalibor Talajic’in çizdiği bu seri aradan 5 yıl geçtikten sonra ikinci bir seriye kavuşuyor. Aynı yaratıcı ekip tarafından hazırlanacak olan bu seri beş sayı sürecek ve bize verilen tek detay şimdilik bu.

Wonder Woman Açılış Hedefini Belirledi

Wonder Woman, 2005’teki Elektra filminden bu yana sinemada boy gösterecek ilk solo kadın süper kahraman. Filmin çıkmasına iki ay gibi kısa bir süre kalmışken, filmin tahmin istatistikleri de açıldı. BoxOfficePro’ya göre WB’nin bu filmden beklentisi, açılış günü için 83m ve hafta sonu kapanışı için de 225m. Bakalım hedeflerini tutturabilecekler mi?

Secret Empire’a Fragman Geldi

Marvel’in son yaptığı açıklamaya göre Secret Empire 2019’a kadar göreceğimiz tek Marvel büyük hikaye örgüsü. Bu durumun son dönemlerde abartıldığını düşünüyordum ve belki de bu kararın ne kadar yerinde olduğundan daha sonra bir yerde bahsederim ama şu an bunun sırası değil. Şu an sizlere Marvel’in Secret Empire için hazırladığı fragmanı sunmak için buradayım. Bir bakın. Açıkcası ben beğendim.

Gotham’dan Batman İşlemi Başlasın

Gotham düğmeye bastı. Artık Proje:Batman Olma İşlemi Başlatılsın yürürlüğe girdi. yeni Gotham fragmanına göre Bruce yavaş yavaş Batman’liğe adım atıyor. Daha doğrusu Batman olmak için önündeki uzun eğitime. Fazla Jokerimsi kaçmamış mı bir de o gülüş?

Squirrel Girl Odaklı New Warriors Yolda

Daha önceki Pazar Kahvelerinde bahsetmiştik bu konu hakkında. Ortada Squirrel Girl’ün liderliğini yapacağı bir New Warriors dizisi söylentileri var diyeç İşte o söylentiler resmiyete döküldü. ABC her bölümü 30 dakika olacak şekilde bir ilk sezon siparişi verdi. 2018 içerisinde çıkabilecek olan bu

Invincible da Büyük Ekrana Talip

Walking Dead sayesinde hemen hemen herkesin ismini bildiği Robert Kirkman’ın iki üstüne yapışan serisi vardır. Bunlar biri tabii ki Walking Dead diğeri ise Invincible’dır.  Kirkman’ın Outcast’i ve Walking Dead’i AMC’de dizi oldu ancak Invincible aynı kaderi paylaşmayacak gibi. Onun yazgısı şuanda büyük ekrana, yani sinemaya yönelmiş durumda. Robert Kirkman’ın yaptığı açıklamaya göre film kendine iki yönetmen bulmuş. Seth Rogen ve Evan Goldberg. Bu ikili daha önce birlikte bir başka çizgi roman uyarlaması Prearcher’ın ilk sezonunu ve This Is The End gibi filmleri yönetmişlerdi.

Jessica Jones Çekimlerine Başlandı

Defenders’ın gelmesine bu kadar az zaman kalmışken, Netflix cephesinden bir sevindirici haber daha geldi. Jessica Jones’un ikinci sezonu için çekimlere başlanmış.Kilgravesiz bir ikinci sezon için pek çok şüphe ortada olsa da sanıyorum ki bu habere sevinmeyecek bir kişi yok.  Merakla beklemekteyiz ikinci sezonun gelişini.

Yorumlar