MÜJDE: X-Men filmleri yeni bir boyuta taşınıyor!

FOX’un X-Men evrenindeki sıkıntıları az çok tahmin edebilirsiniz diye düşünüyorum. Reklam ve tanıtım eksikliği, evrenin planlı bir yol izlememesi, filmlerin hep aynı tarifle yapılması falan.

Ama Deadpool’dan beri olumlu bir yönde gelişim olduğu kuşkusuz ortada. Önce Deadpool, sonra Legion, daha sonra da Logan bugüne kadar gördüğümüz bütün FOX yapımlarından farklı işler. Gayet de memnunuz bu konudan. Bir sıkıntı var ki; bu yenilikleri X-Men filmlerinde de görmek istiyorduk.

Bu isteğimiz New Mutants filmi ile gerçekleşecekmiş gibi duruyor! Çok şey beklediğim yönetmen Josh Boone şöyle diyor;

X-Men evreninde geçecek tam teşekküllü bi’ korku filmi yapıyoruz. Kostüm yok. Süper kötüler yok. Amacımız çok, ama çok farklı bir şey yapmak.

Yıllardır Professor X ve Magneto arasındaki anlaşmazlığı izleyen bizler için bu yenilik bence toprağın altına inen X-Men beklentilerimizi normal seviyelere çıkaracak bir şey.

Daha bu hafta Anya Taylor-Joy’un Magik, Maisie Williams’ın da Wolfsbane olarak filmin kadrosuna katıldığı duyurulmuştu. Ayrıca bayadır konuşulan James McAvoy’un filmde yer alacağı ise gerçek değilmiş.

Bir diğer iddia da Marvel’ın Netflix evreninin her köşesinde yer alan Rosario Dawson’ın New Mutants ekibinin Charles Xavier’ı olan Doktor Cecilia Reyes’i canlandırmak için FOX ile görüşmelerde olduğu yönünde.

Çekimleri Temmuz ayında başlayacak olan New Mutants cephesi şu sıralar baya bi’ hareketli.

Yorumlar