Pazar Kahvesi #66

Pazar Kahvesi (15-21 Mayıs)

Wonder Woman’a Son Fragman

Haydi haftaya bomba gibi girelim. Biliyorum üstünden on iki gün geçti artık fragmanın modası geçti ama geçtiğimiz hafta kişisel sorunlardan dolayı Pazar Kahvesinde sizlerle olamadım. Bu hafta iki haftanın haberlerini de paylaşmazsak olmaz. Hem izleyenlerin bir daha izlemesi hem de gözden kaçıranlar için tekrar bir paylaşalım şu fragmanı..

Gambit’in Yönetmeni Neden Bıraktığını Açıkladı

Normal şartlarda bu sene içerisinde bir X-Men filmi daha çıkacaktı, Channing Tatum’un oynayacağı ve Doug Liman’ın yöneteceği bir Gambit filmi. Ancak, zaten daha öncesinde de iki üç kez iptal edilip tekrar başlatılan bu proje, geçtiğimiz sene yönetmenin projeden ayrılmasıyla birlikte tamamen iptal edildi. Doug Liman aradan bir yıl geçtikden sonra projeyi neden bıraktığını açıkladı. Aslında nedeni oldukça basitmiş. Senaryoyu beğenmemiş. Liman iyi hikayeler anlatmak için film çekildiğini ve senaryonun özellikle kendisi için çok önemli olduğunu ve Gambit’in senaryosunu beğenmediği için bıraktığını söyledi.

Preacher’ın Yeni Sezonundan Görsel Geldi

İkinci sezonu adım adım yaklaşan Preacher’dan görseller gelmeye başladı. Dizinin ikinci sezonu için hem karakter posterleri hem de toplu bir poster yayınlandı. Dizinin ikinci sezonu 25 Temmuz’da çıkıcak.

Gifted’dan Tanıtım Videosu Geldi

Fox’un yeni dizisi X-Men dünyasında geçen The Gifted bu hafta içerisinde bir tanıtım videosuna bir de fragmana sahip oldu. İlk olarak tanıtım videosunu yayınladı Fox yetkilileri. Yirmi iki saniyelik bu kısa videoyu hemen şuradan izleyebilirsiniz:

DC Filmlerine Blackhawk Geliyor

Çizgi romanlarda bir uçuş timi olan Blackhawk timi DC sinematik evrenine beklenenden daha erken girecek gibi. Aktör Said Taghmaoui, Instagram hesabından Blackhawk pilotu Janos Prohaska ile kendi fotoğrafını birleştirip koyarak Wonder Woman filmindeki rolünü de açık etti.

Scalped El Değiştirdi

Jason Aaron’un yazdığı R.M. Guera’nın çizdiği Vertigo serisi Scalped’ın WGN kanalında yayınlanacağını duyurmuştuk sizlere daha önceki Pazar Kahvelerimizde. Hatta oyuncu seçimleri bile yapılmıştı. İşte o dizi el değiştirdi. Artık WGN’de yayınlanmayacak. Warner Bros Televisions, dizinin haklarını satın aldı. Ancak ne zaman ve nasıl kullanacakları kesin değil. Yüksek ihtimalle dizi projesi bir süreliğine de olsa rafa kalkıcak.

iZombie Dördüncü Sezon Onayı Aldı

CW’nin on bülümlük sezonları olan dizisi iZombie dördüncü sezon onayını almayı başardı. Vertigo çizgi romanlarından uyarlama dizi CW’de yayınlanıp DC’ye ait olmasına rağmen CW-DC evrenine dahil olmayan tek dizi olan iZombie dördüncü sezonu da görecek olduğu resmen açıklandı. Ayrıca iZombie ile birlikte Black Lighting’in de ilk sezonuna onay çıktı.

Krypton Onay Aldı, Fotoğraf Geldi

Syfy kanalı bu hafta bizler için iki önemli dizinin onayını verdi. Diğer diziyi aşağıya yazacağım zaten. Ama bu haberde bizi ilgilendiren, daha onayı gelmeden fragmanı internete sızan Krypton. Dizi daha ilk sezon onayını alır almaz dizi hakkında görseller yayınlanmaya başladı. Aslında teknik olarak tek bir fotoğraf yayınlandı ama yakında devamının da geleceğine eminiz.

Happy!’ye de Onay Geldi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, SyFy bazı dizilerin çıkışını müjdeledi. Üç dizinin duyurusunu yaptı aslında ama bizim radarımıza giren sadece ikisi. Biri Krypton’du diğeri de Happy!. Happy!, Grant Morrison’ın yazıp Darick Robertson’un çizdiği dört sayılık bir mini seri. 2012 senesinde yayınlanan bu serinin yayımcısı da Image Comics.

 Dizide ana karakter, Nick Sax’ı Christopher Meloni oynayacak. Onun görmeye başladığı hayali mavi atı ise Bobby Moynihan canlandıracak. SyFy’nin duyurduğu üçüncü dizi ise Game of Thorens’ın yazarı George R.R. Martin’in başka bir eserinden uyarlama olan Nightflyers.

Gotham Dördüncü Sezon Onayı Aldı

Fox’un yayınladığı Gotham, dördüncü sezon onayını kaptı. 5 Temmuz tarihinde iki parça halinde yayınlanacak sezon finaliyle birlikte üçüncü sezonu sona erecek olan dizi gelecek sezonda kanalında yayınlanacak.

Wolfsbane ve Magik Belli Oldu

2018 içerisinde vizyona girecek New Mutants filminde ilk iki X-Men’imiz belli oldu. Wolfsbane’i Maise Wiiliams’ın oynayacağı kesinleşti. Daha önce söylentileri çıkmıştı ama şimdi resmen onaylandı. Bir diğer kesinleşen rol ise Magik. Magik’i de Split filminde de rol alan Anna Taylor Joy oynayacak.

Agents of S.H.I.E.L.D Beşinci Sezon Onayı Aldı

Marvel’ın sinematik evren ile en çok bağlantısı bulunan dizisi Agents of S.H.I.E.L.D beşinci sezonu için onay aldı. Onay sezon finali yayınlanmadan dört gün önce geldi. Yeni sezonunun çıkış tarihi hakkındaysa henüz net bir bilgi yok ancak Inhumans’ın yayın günü nedeniyle cumaya alınacağı düşünülüyor gelecek sezondaki bölümlerin.

Black Panther & The Crew İptal Edildi

Başında Black Panther’in yazarı Coates’in bulundupu ve Storm, Luke Cage ve Manifold gibi isimleri de içeren Black Panther & The Crew ikinci sayısı itibariyle iptal edildi. Gerekçe ise düşük satış rakamları.

Dwayne Johnson Kendi Shazam’ını Belirtti

Black Adam’ı oynayan Dwayne Johnson, hem kendisinin istediği hem de Shazam’ı oynaması muhtemel ismi verdi. Kendisiyle tanıştığında role çok yakıştırttığını belirten Johnson, onunla tanıştıktan sonra filmin yapımcısı ile göz göze geldik, oyuncunun ismini vermek istemiyorum ama Lone Ranger diyeceğim, ifadesini kullandı. Her ne kadar kendisi isim belirtmemiş olsa da oklar bir anda Green Lantern rolü için de çok sık adı geçen Armie Hammer’a çevrildi.

Wayward Anime Oluyor

Image Comics bünyesinden çıkma Wayward serisi anime olma yoluna girdi. Jim Zub ve Steven Cummings’in yarattığı Wayward günümüzde hala devam ediyor ve 20 sayısı yayınlandı. Wayward’ın televizyon hakları Manga Entertainment tarafından alındı ve muhtemelen de anime olacak. Çizgi roman serisinin yapımcıları Zub ve Cummings de projede danışman olarak yer alacak.

Gifted’ın İlk Fragmanı da Geldi

Fox’un, Legion’dan sonra çıkaracağı ikinci X-Men dizisi olacak olan The Gifted, yukarıdaki haberde de bahsettiğimiz gibi bu hafta bir tanıtım videosu bir de fragman yayınladı. Eğer The Gifted hakkında bir fikir edinmek istiyorsak, bu hafta çıkan şeylerini incelesek yeterli olacaktır muhtemelen.  Fragman bence dizinin oldukça iyi olacağının sinyallerini veriyor. Legion’dan sonra zaten  kanalın X-Men dizilerine olan beklenti artacaktır. Dizinin bu beklentiyi karşılayıp karşılayamayacağını görmek için de beklememiz gerekecek.

Aquaman Oyuncu Kadrosuna Yeni Bir Aktör Katıldı

Çekimleri şu günlerde devam eden Aquaman’den yeni bir oyuncunun daha oyuncu kadrosuna katıldığı haberi geldi. Power Rangers’ta oynayan aktör Ludi Lin, Atlantisli bir asker olan Murk’u canlandıracak.

Flash İçin Kısa Yönetmen Listesi

Vizyona girişi için duyuralan tarihe bir yıldan az süre kalan Flash filminde hala bir yönetmen yok. Gelen iki yönetmenin istifasından sonra yenisini duyurmamıştı DC. Şimdi ise ortaya bir liste çıktı. Tıpkı geçenlerde Green Lantern’ı oyanayacak aktör için çıkan liste gibi. DC halkın nabzını bu şekilde tutmaya çalışıyor. Her neyse liste şu üç yönetmenden oluşma:

  • Spider-Man üçlemesinin yönetmeni Sam Raimi
  • Forest Gump, Back to the Future gibi filmlerin Oscarlı yönetmeni Robert Zemeckis
  • Kingsman, Kick-Ass ve X-Men First Class gibi filmleri yöneten Matthew Vaughn

Henüz ortada resmiyete dökülmüş bir şey yok ama yakın süreçte duyurulacağını düşünüyorum ben.

Hellboy’dan İlk Film Posteri de Geldi

Poster geldi gelmeye ama içerisinde aktör falan bulunmuyor. Poster bizzat karakterin yaratıcısı Mike Mignola’nın bir çiziminden oluşma. Filmin çıkış tarihi de net olmasa da posterle birlikte en azından 2018 yılında çıkacağını öğrenmiş olduk.

Snowpiercer’a Doctor Strange Yönetmeni

Aslen bir frankofon olan Snowpiercer, Jean-Mark Rochette tarafından yaratılmıştır. Üç adet çizgi romanı yayınlanan Snowpiercer’ın aynı zamanda 2011 yapımı bir de filmi var. Bundan aylar önce Snowpiercer’ın TNT’de bir dizi olacağını duyurmuştuk. Bizim duyurumuzun üstünden aylar geçmişti ama proje hakkında kimseden çıt çıkmamıştı. Ta ki bu haftaya kadar.

 Filmde Chris Evans’ın canlandırdığı ana karakter Layton Well’i, dizide  Daveed Diggs’in oynayacağı duyuruldu. Projede ismi geçen bir diğer isim ise Doctor Strange yönetmeni Scott Derrickson. Derrickson projede hem yapımcı olarak yer alacağını hem de ilk bölümü yöneteceğini duyurdu.

Secret Empire Uzadı

Captain America’nın Hail Hydra nidalarıyla dolaştığı ilk sayısı çıkmış olan Secret Empire normal şartlarda dokuz sayı sürecekti. Tabii dokuz sayı derken 0.sayıyı saymıyoruz. Ancak yeni gelen duyuruya göre seri dokuz değil on sayı sürecekmiş. Bu açıklama, C2E2 panelinde Secret Empire hakkıda yapılan konuşmada Tom Brevoort tarafından yapıldı

Kirby’nin Yüzüncü Doğum Gününe Özel Altı Tek Sayı

Marvel evrenini tekrardan yaratan iki adamdan biri olan Jack Kirby, aynı zamanda DC’de de büyük işler başarmıştır. New Gods gibi bir titri yaratmış kişidir kendisi. DC’de Jack Kirby’e vefa borcu olaraktan 100. doğum gününe özel altı adet tek sayı duyurdu. Daha önce Kirby’nin elini attığı bu karakterler, Mister Miracle, Black Racer, Newsboy Legion, Darkseid, Orion, OMAC ve Manhunter. Bahsettiğimiz altı sayı Ağustos ayında çıkacak.

Mace Windu’da Kendi Serisine Kavuşacak

Marvel, Star Wars evreni dahilinde pek çok karaktere kendi serisini çıkarttı. Chewbacca, Lando gibi.. Şimdi ise sıra ikinci üçlemeden bir karaktere geldi. Mace Windu. Filmlerde Samuel L. Jackson’ın canlandırdığı karakter özellikle ikinci ve üçüncü filmde kilit rol oynuyordu. Şimdi ise Star Wars:Jedi of the Republic – Mace Windu serisiyle karşımıza tekrardan çıkacak kendisi. Beş sayı sürecek bu mini seriyi Matt Owens yazacak ve Rahzzah, Javier Rodriguez ve Russel Dauterman gibi isimler çizecek. Serinin ilk sayısı Ağustos ayında çıkacak.

Black Lighting’e İlk Fragman

CW’nin yeni dizisi Black Lighting sezon onayını aldıktan kısa bir süre sonra ilk fragmanına da kavuştu. Emekliye ayrılmış bir kahramanı ve iki kızın babası, Jefferson Price yani Black Lighting’i merkez alacak dizinin 2018 kışında çıkması bekleniyor. Bana kalırsa fragman efektler açısından zayıf kalsa da gidişat bakımından oldukça umut dolu. Tabii kanal CW olunca ben o umuttan biraz şüpheliyim açıkcası.

Mera’ya Bir de Wan’ın Yorumuyla Bakın

Justice League çekimleri sırasında Zack Snyder bir Mera fotoğrafı yayınlamıştı.Bu fotoğraf Mera’nın yayınlanan ilk fotoğrafıydı ve Snyder’in tarzına uygun olarak gri tonları ağırlıklı bir fotoğraftı. Şimdi ise bambaşka bir yönetmen, James Wan bir Mera görseli yayınladı. Kariyeri korku filmleriyle dolu olan James Wan, karanlık ama bir o kadar da canlı bir görsel yayınladı. Amber Heard’ü Mera kostümüyle görünce filme gitmek için bir nedenimiz daha oldu. Yanlış anlamayın tamamen filmin tonlarından…

Yorumlar