Sony Venom filminin TEMELLERİ atıldı

Sony, Spider-Man’i Marvel Stüdyolarının ellerine teslim ettikten sonra geriye kalan karakterlerle sinematik evren kuracağı haberini almış mıydınız? Almadınız mı? Eh, artık aldınız. Sevindiniz mi, çok mu şaşırdınız yoksa hafiften sövmeye mi başladınız –iyi bir tahminim olsa da– bilemiyorum. Ama gerçekten, kararlılıkla, Sony, Venom’un kısmen merkezde yer alacağı, Silver Sable ve Black Cat’in de kayda değer rollere sahip olacağı bir evren kuruyor.

Hatta +18 Venom filminin dışında, Silver Sable & Black Cat filminin prodüksiyon çalışmaları da bir süre önce başladı. Civil War’da izlediğimiz Tom Holland’ın Peter Parker’ı o evrende yer almayacak. Bu demek değil ki, Peter Parker yok diye New York sokakları savunmasız kalacak. Hiç de bile! Tamamen benim tahminim olsa da Miles Morales’in evrenin kahramanı olma ihtimali hiç de düşük değil. Kaldı ki bu tahmin tutmazsa, alternatifi ya Gwen Stacy’nin Spider-Gwen olarak, ya Spider-Woman ya da farklı bir oyuncuyla Peter Parker olması fena alternatifler değil. Bunların HİÇBİRİ olmazsa, New York sokaklarındaki tinerciler dost canlısı bir süper kahraman tarafından korunmazsa, Sony bu karakterlerle ne halt edecek cidden baya merak ediyorum.

Yine hatta, benim Peter Parker için gayet tatlı bir fikrim var. Gelsin Andrew Garfield yetişkin Peter Parker’ı oynasın, aramızdaki kapanmamış meseleyi sonlandıralım.

Bunlar bir kenara, Sony’nin bu evreni için ilk adımlar nihayet atıldı, Venom filminin vizyon tarihi, başrolü ve yönetmeni duyuruldu. +18 olan film 5 Ekim 2018’de vizyonda bizlerle buluşacak. Takvimlerde Venom’dan önce Ant-Man and the Wasp, sonra ise X-Men: Dark Phoenix yer alıyor. Eddie Brock olarak başrolü ise, The Dark Knight Rises’tan aşina olduğumuz ama Christopher Nolan’ın diğer filmlerinden de bolca tanıdığımız ve sevdiğimiz Tom Hardy! Haberin başlığına kocaman harflerle ”TEMEL” yazmamın sebebi Tom Hardy’dir. Çünkü, TEMEL gibi adam.

Yönetmen koltuğunda ise Zombieland veya 30 Minutes or Less filmlerinden tanıyor olabileceğiniz Ruben Fleischer var. Kendisinin adı Suicide Squad 2 için de geçiyordu.

Merak eden varsa söylüyorum; Sony’nin bu evreninde Marvel Stüdyolarının hiçbir rolü yok. Kevin Feige’den tavsiye dilenirlerse, adamın da gönlünden koparsa birkaç tüyo verir tabii. Ama bunun dışında kağıt üstünde Marvel olaylara dahil değil.

Bir hatırlatma daha: FİLM +18 ARKADAŞLAR! :’)

Yorumlar