Suicide Squad’a Yeni Mini Seri

Suicide Squad çizgi romanları ülkemizde de olduğu gibi sinemadaki deneyiminden sonra bir hayli fazla satmaya başladı. Bu da DC’yi onları daha çok kullanmaya itmiş olmalı ki Ağustos ayından itibaren altı sayı sürecek bir seri daha çıkacak. Serinin işlenişi ise bildiğimiz serilerden biraz farklı olacakmış.

Çok fazla detay verilmese de seride her sayı iki hikaye anlatılacak gibi duruyor. İlk sayının ilk hikayesi Kobra diye bir teröristin Katana’nın ruhuyla beraber sahip olduğu her şeyi çalmasıyla alakalı olacakken ikincisinde de El Diablo, Enchantress ve Gentleman Ghost, Amanda Waller’ın emri altında Sebastian Faust’u yakalamaya çalışacaklar.

Açıkçası bunlar artık bana sırf bir şeyler yapılmak için yapılan çizgi romanlar gibi gelmeye başladı. Farklı bir şeyler yaparken vizyonsuzca planlanmış işler ortaya çıkıyor. Bunların da çok azı da yazar ekibi iyi işler yaparsa okuyucu tarafından beğenilebiliyor. Bu yüzden bu seriye karşı hiçbir umudum yok, çok güzel olacağını da düşünmüyorum. Keşke böyle bir seriye girişmeseler de daha mantıklı fikirlerle ürettikleri hikayeleri sunsalar bizlere…

Siz bu tür çizgi romanlar hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce bu tür planlamalarla gelen seriler okuyucuya bir şeyler vaad etmeli mi?

Yorumlar