5 Adımda Infinity War Gelişmeleri

20-23 Temmuz 2017 tarihlerinde her çizgi roman hayranının hayali San Diego Comic-Con gerçekleşiyor ve biz son birkaç gündür bunun ayak seslerini duymaya başladık. Black Panther, Thor: Ragnarok ve Justice League organizasyona kesin olarak katılıyor. Justice League cephesinde Zack Snyder’ın yerine yönetmenliğe gelen Joss Whedon’ın katılmayacağı söylentiler arasında.

Bunlar dışında en çok merak edilen konu Marvel’ın Infinity War ile çıkarma yapıp yapmayacağı. Çünkü geçen sene alan DC’ye bırakılmıştı. Filmin 60 isimlik oyuncu kadrosunu duymayan kalmadı. Olur da dev bir sürpriz yapılıp Robert Downey Jr.’dan Benedict Cumberbatch’e, Scarlett Johansson’dan Chris Pratt’e filmin çoğu yıldızı sahneye çıkarsa Hall H’deki çığlık sesleri Türkiye’ye kadar gelebilir.

Infinity War da katılanlar arasında diyelim, tanıtım fragmanı ihtimali biraz düşük gibi. Çekimler sona gelse de daha tamamlanmadı. Muhtemelen internette yayınlanmadan katılanlara birkaç sahne izletilebilir. Aynısı geçen sene Guardians 2 ile yapılmıştı.

Comic-Con’u daha çok konuşacağız sıkıntı yok. Birkaç gündür Infinity War hakkında sağlam gelişmeler var. Onlara bi’ bakalım:


1- Scarlett Johansson’un çekimleri tamamlandı

Solo filmine dair haberleri merakla beklediğimiz Natasha Romanoff’un MCU’daki macerası Civil War’da ortalıktan kaybolduktan sonra devam etmekte. Teorilerden biri Wakanda’ya, Steve Rogers’ın yanına gittiği yönünde olsa da daha detayları bilmiyoruz. Dün Scarlett Johansson bu film için çekimleri tamamladığını açıkladı ve ekledi;

“Infinity War çekimlerini tamamladım. İlkini. Bruce Banner ile ilişkisi devam ediyor. Kendi hayatımdaki olaylardan dolayı o sahnelerin çekiminde çok kötü hissettim.”


2- Spider-Man’in ekran süresi hemen hemen Civil War kadar

60 karakterin olduğu filmde bu haber çok da şaşırtıcı olmasa gerek. Tabii Civil War’da Spider-Man 15 dakika gözükmesine rağmen filmin geneline değil, havaalanı sahnesinde dolu dolu izletilmişti. Infinity War’da filmin geneline yayılmış olarak izlememiz daha olası olacaktır.


3- Benedict Cumberbatch çekimlere katıldı

Benedict Cumberbatch çok popüler ve takvimi çok sıkışık bir oyuncu olduğu için çekimlere rahat rahat katılamıyor. Prodüksiyon başladığından beri örneğin diyalog sahnelerinde çekimler dublörlerle yapılıp, oyuncular çekimlere katılınca asıl kasetler tamamlanıyordu. Cumberbatch geçtiğimiz hafta pelerini ve sakalı kuşandı. Robert Downey Jr, Şampiyonlar Ligi ölüm grubuna dönen seti şu fotoğrafla duyurdu;

4- Scott Derrickson ve Jon Watts filmde danışman yapımcı tarzı bi’ rolle yer alıyor

Doctor Strange’in yönetmeni Scott Derrickson ve Spider-Man Homecoming’in yönetmeni Jon Watts kendi karakterlerini ilgilendiren konularda Russo biraderler ile ortak çalışıyor. Jon Watts’ın Spidey devam filmi için döneceği kuvvetle muhtemel, Avengers 4 için de sette yer alacak gibi. Şu sıralar Benedict sete katıldığı için Scott Derrickson, Sanctum Sanctorum sahnelerinde Russo’lara yardımcı oluyor.


5- May Hala filmde gözükmeyecek

Spider-Man: Homecoming’de zaten May Hala ve Peter arasındaki ilişki buram buram anlatılacak. Infinity War sırasında takdir edersiniz May Hala’nın her ne kadar Marisa Tomei de oynuyor olsa hikayeye katabileceği pek bir şey yok. Belki bi cameo olsa tatlı olabilirdi ama bu gelişme çok da şaşırtıcı değil.

Yorumlar