All-Star Batman Veda Ediyor

DC Rebirth’le beraber farklı bir giriş yaparak önümüze üç adet Batman dergisi koymuştu. Bunlardan ikisi gayet tahmin edilebilir bir şekilde Batman ve Detective Comics dergileriydi. Üçüncüsü ise, yıllardır Batman’e emek veren Scott Snyder’e biraz da jest yapmak için verilen, onun istediği hikayeleri yazması için ortaya çıkmış All-Star Batman’di. İşte artık o derginin yavaş yavaş sonuna doğru yaklaştığımızı öğrenmiş bulunmaktayız.

Son haberlere göre, dergi Eylül’de yayınlanacak 14. Sayısıyla sonlanacak. Fakat bu Snyder’in Batman’le işinin bittiği manasına tabii ki gelmiyor. Snyder Batman’le iç içe olmaya devam edecek ki zaten Dark Knight Metal var daha… Fakat ek olarak Batman dergilerinde yeni bir formata geçiş yapacakmış ve bunu söylemesi kesinlikle yasakmış.

All-Star Batman’i son dönemde takip edememiştim ama diğerlerinden bağımsız ilerleyen keyifli bir dergi olarak ilerledi hep. Okurken çok zevk aldığınız anlar bol bol vardı o dergide. Peki bitmesi üzdü mü, açıkçası çok da bir şey hissettirmedi. Snyder’in bundan sonraki işlerini daha çok merak ediyorum ben şu an. All-Star Batman’se aklımın bir köşesinde “bol aksiyonlu Batman çizgi romanı” olarak kalacak.

Ek bilgi: DC Rebirth’ün ilk biten dergisi de bir sürpriz olmazsa All-Star Batman olacak.

Yorumlar