E3’ten Sıcak Sıcak: Spider-Man!

Merhabalar, sevgiler sayın kafekolikler! Eğer oyun dünyasını az çok takip ediyorsanız, içindeyseniz iki gündür yılın en büyük oyun fuarı E3’ün olduğundan bir şekilde haberdarsınızdır. Nice güzide firma geldi nice bizi heyecanlandıran oyun tanıttı (Life is Strange: Before the storm❤) ancak dün gece biz çizgi roman severler için daha bir farklı, daha bir özel olay oldu. Zaten bildiğimiz, çıkmasını merakla beklediğimiz bir oyunun oynanış videosu sonunda geldi. Tabii ki mahallelinin dostu, esnafın can yoldaşı ağ kafadan bahsediyoruz. Dün Sony çıktı, gövde gösterisini yaptı herkese resmen “akıllı olun” mesajını verdi ve mikrofonu bırakıp gitti.

İçinizde PlayStation 4 alma isteği uyandıracak Spider-Man oyunundan görüntüler:

En son 2012 yılında The Amazing Spider-Man ile gördüğümüz, görmesek de olurdu be dediğimiz oyunla karşımıza çıkmış olan ağ kafa, 5 yıllık bir suskunluğun ardından sessizliğini bozdu desek yanlış olmaz sanırım. Açıkçası oyunu duyduğumda ”hiç endişelenmemiştim” desem yalan olur çünkü bundan önceki oyunlar ne yazık ki istenilenin fazlasıyla altında kalmıştı. Ancak yıllar içinde hatalar fark edilmiş olacak ki önümüzde yeni nesil konsollara çıkan, grafiksel açıdan harikulade ve en azından oynanış videosundan görebildiğim kadarıyla bir sürü arınılmış günah var.

Öncelikle SONUNDA daha önceki hiçbir Spider-Man oyununda görmediğim bir şey gelmiş; gizlilik. Yani bir adama vurduğunuz an hepsi bir anda başınıza üşüşmüyor artık, işinizi daha örümceğimsi yollarla halledebiliyorsunuz ve bence bu oyun açısından fazlasıyla kilit bir olay.

Artık Spider-Man’in her yere ağ atabilmesi, şehirde dolaşırken ağları uzay boşluğuna değil de cidden bir binaya atması gibi grafiksel özellikler de hoş bir detay olmuş. Uzun lafın kısası oyuna 2018 tarihinde kavuşacağız ancak bu video bile PlayStation’ı olmayana aldırır…

Yorumlar