Klasikleşmiş X-Men formülü Dark Phoenix için de geçerli

Geride bıraktığımız X-Men filmleri için nelerde şikayetçisiniz? Ya da şöyle sorayım; X-Men filmlerinde sürekli neyi izliyorsunuz?

Ben cevap vereyim. Professor X ve Magneto dramını! Kaç filmdir Magneto’nun başına gelen bir olay yüzünden karanlık tarafa 486849. kez geçişini, Professor X’in bir şekilde bunu çözüşünü ve Magneto’nun​ tekrar iyilerin tarafına geçişi seyirciye yedirilmeye çalışılıyor. Ama seyirci yemiyor bunu.

Bu yazının bu kadar agresif şekilde başlamasının sebebi FOX’un Deadpool, Legion ve Logan başarısından, yüksek beklenti yaratan New Mutants filminin ardından ana X-Men filmleri için yine aynı taslağı ortaya çıkarmış olması.

Apocalypse’den sonraki X-Men filminin adının Dark Phoenix olduğu zaten belliydi. Yönetmenlik için ise evrenden sorumlu kişi Simon Kinberg görüşmeler hâlindeydi. Filmin Kinberg tarafından yönetileceği onaylandı.

James McAvoy (Professor X), Michael Fassbender (Magneto), Jennifer Lawrence (Mystique), Alexandra Shipp (Storm), Tye Sheridan (Cyclops), Nicholas Hoult (Beast), Sophie Turner (Jean Grey) ve Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler) ise filmde yer alacağı onaylanan ilk isimler.

Jessica Chastain’in kadroya katılmak için görüşmelerde olduğu gelen söylentiler arasında. Filmin vizyon tarihi olarak 2 Kasım 2018 öngörülüyor.

Professor X ve Magneto’nun​ mutant draması ve aralarında kalan Mystique’in neler yapacağı önümüzdeki sürede netleşecektir. Magneto’nun hikayesi Apocalypse’in sonunda ne güzel biter gibi olmuştu, bi’ salın artık şu adamı salın!

Yorumlar