Marvel Faz 3’ün son filmlerinin çekim tarihleri elimize ulaştı

Guardians of the Galaxy vol. 2, Marvel Sinematik Evreninde Faz 3’ün üçüncü filmi olarak karşımıza çıkmıştı. Sırada ise Spider-Man: Homecoming var. 2014’te açıklanan listeden Inhumans’ın çıkarılması ve birkaç vizyon tarihi değişikliğinden sonra Marvel’ın cebinde 7 film daha var.

Bunlar Homecoming, Ragnarok, Black Panther, Infinity War, Ant-Man and the Wasp, Captain Marvel ve Avengers 4!

Ama Avengers 4’ün Faz 3’te mi 4’te mi yer aldığı henüz kesin değil. Şimdilik bildiğimiz şey Infinity War’dan farklı bir hikayesinin olacağı ve filmin tam adının Infinity War için spoiler olacağı. Aslına bakarsanız bu durum Faz 4’te yer alacak filmler için de geçerli. Kevin Feige’nin dediğine göre Faz 4’teki filmlerin tam isimleri, önümüzdeki filmler için spoiler olurmuş. Bu yüzden yakın zamanda bu filmlerin neler olduğu açıklanmayacak.

Avengers: Infinity War çekimleri şu an devam etmekte. Çekimler ilk başladığında Avengers 4 sahneleriyle beraber çekiliyordu fakat yaşanan karışıklıklardan dolayı sadece Infinity War sahnelerinin çekilmesine karar verildi.

Ant-Man and the Wasp ve Avengers 4 çekimleri önümüzdeki ay Atlanta’da başlayacak. Bu gelişme Infinity War çekimlerinin biteceği anlamına geliyor mu? Bilmiyoruz. Filmde yer alan çoğu oyuncu çekimlere başladığını duyurmuş olmasına rağmen Benedict Cumberbatch henüz kamera karşısına geçmedi. Yani Infinity War için eksik kalan sahneler Avengers 4 sırasında tamamlanabilir.

Yönetmeni hâlen belli olmayan -belki belli olan ama açıklanmayan- Captain Marvel ise çekimlere Şubat 2018’de başlayacak. Tabii ki Atlanta’da.

Yorumlar