Pazar Kahvesi #68

Pazar Kahvesi (5-11 Haziran)

Bir Efsane Öldü

60’lı yılların Batman’i, Batman çizgi romanlarını iptalden kurtaran gerçek bir kahraman Adam West, cuma günü 88 yaşında iken vefat etti. Kendisi Batman rolüyle kendisini efsaneleştirmişti zaten. Bu rolle bir film ve üç sezonluk bir dizide rol almıştı. O dönem ki dizinin bu popülaritesi Batman çizgi romanlarını iptalin eşiğinden alıp patlama noktasına çıkarmıştı. Kendisi son dönemlerde ses sanatçısı olarak kariyerine devam ediyordu ve Family Guy’daki Mayor West karakterini seslendiriyordu. 

Punisher’ın Son Günleri Geldi

Bendis, Defenders’tan sonra elini Punisher’a da atmaya karar vermiş. Daha önce Daredevil:End of Days’i yazan Bendis o hikayede Matt Murdock’un ölümünü ve ondan sonra olanları anlatmıştı. O hikayede Punisher büyük rol oynamıştı. Şimdi çıkacak olan Punisher:End of Days’de ise son günlerini yaşama sırası Punisher’a geçti. Bendis bu hikayenin Daredevil’in hikayesinin devamı şeklinde olmayacağını daha çok yan hikayesi şeklinde olacağını dile getirdi. Ayrıca Bendis’in yazacağı Defenders’taki ilk hikayede Punisher:End of the Days ile yakından alakası olacağını ve Punisher’ın ilk hikayede bulunacağını söylendi.

Patty Jenkins Gal Gadot’u Seçmezmiş

Bildiğiniz gibi Justice League kadrosunda bulunan tüm oyuncular stüdyo ve Zack Snyder tarafından seçildi bu konuda Patty Jenkins ve James Wan gibi yönetmenlere pek ses etme hakkı düşmedi. Şimdi ise Patty Jenkins bu oyuncu seçimi hakkında konuştu. Jenkins eğer oyuncu seçimini ona bıraksalardı muhtemelen Gal Gadot’u seçmeyeceğini başka bir tercih yapacağını söyledi. Ancak konuşmasının devamında, çekimlere başlar başlamaz Gal Gadot’un bu rol için gerekli tüm yeteneklere sahip olduğunu ve stüdyonun kendisinin yapabileceğinden daha iyi bir tercih yaptığını da belirtmeyi ihmal etmedi Patty Jenkins.

Black Panther’den İlk Tanıtım Fragmanı

Marvel’ın gizemli çocuğu Black Panther’in Wakanda’nın bağrından kopup gelen ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Fazla lafa gerek yok biz sizi direk video ve hemen ardından bizim incelememizle başbaşa bırakayım.


Batgirl ve Justice League Dark Sandığımızdan Erken Gelebilir

Ne zaman geleceğini sandığınızı bilmiyorum ama benim tahminimden baya önce gelecek. The Hollywood Reporter’a göre Aquaman ve Justice League’nin çekimlerinden sonra Batgirl ile Justice League Dark’ın çekimleri başlayacak. Yani bu filmleri 2018 içerisinde görme ihtimalimiz yüksek. Üstelilk Justice League Dark’ın yönetmeni Doug Liman yönetmenliği geçen haftalarda bırakmıştı yerine yeni yönetmen aranıyordu.

Pazar Kahvelerinde genelde yorum yapmaktan kaçınırım ama bu ne acele bu ne plansızlık? Daha Flash filmi gelmeden Green Lantern Corps için 2020’den bahsedilirken ne gerek vardı Batgirl’e veya Justice League Dark’a. Daha evrende geçen solo bir Batman filmi bile izleyemedik.

Hannah John-Carmen Ant-Man&Wasp Kadrosunda

Hannah John-Carmen, ne olduğu belirtilmeyen bir rol ile birlikte Ant-Man&Wasp kadrosuna katıldı. Filmin yayınlanmasına 13 ay varken yapılan oyuncu seçimi kendisinin bir önceki Wasp, Janet Van Dyne olabileceği söylentilerini beraberinde getirdi. Hannah John-Carmen daha önce Killjoys dizisinde başrol oynarken ayrıca Black Mirror, Game of Thorens ve Star Wars: The Force Awakens’ta da rol almışlığı var.

Tunus’ta Wonder Woman Yasaklandı

Evet yalnış duymadınız. Film Tunus’ta yasaklandı. Nedeni ise tamamen siyasi. Gal Gadot bildiğiniz gibi İsrail vatandaşı ve onun İsrail vatandaşı oluşu filmin mahkemeye verilmesine ve mahkeme tarafındansa yasaklanmasına yeterli olmuş. Film aynı nedenlerden Lübnan’dda da yasaklandı. Filmin Cezayir’de bir festivalde yayınlanması da ayrıca iptal edildi. Ama Cezayir’deki iptalin nedeni filmin yayım hakları konusunda bir sıkıntı yaşanması.

James Gunn Guardians of the Galaxy Sonrası Ne Yapacağını Söyledi

Marvel’ın sevilen yönetmenlerinden James Gunn’ın MCU’daki akıbeti belli olmaya başladı. Guardians of the Galaxy üçlemesi için imza atan James Gunn, bu üçleme bitince de MCU içerisinde yer alacak ama nasıl? Gunn bu konu hakkında Kevin Feige ile uzun uzun tartıştıklarını ve bir karara vardıklarını söyledi. Üçüncü film bu üçlemenin sonu olacağı ama aynı zamanda Marvel evreni için yeni bir elementin doğuşu olacağını ve çekeceği filmin de bu element ile bağlantılı olacağını söyledi.
Benim aklıma gelen en iyi fikir Gunn’ın üçüncü filmde Adam Warlock’u kullandıktan sonra onun filmini çekecek olması ama Gunn’a bambaşka bir görev de verebilirler tabii.

Patty Jenkins İsterse Devam Filminde Yer Alabilir

Wonder Woman filmi genel olarak eleştirmenlerden iyi bir not aldı. Film şimdilik seyirciyi ve stüdyoyu da tatmin etmiş durumda. Bu memnuniyet havasından yönetmen Patty Jenkins de nasibini aldı tabii.

Şimdi Wonder Woman’ın bir devam filmi çıkacak. Stüdyonun planları bu doğrultuda en azından ama Patty Jenkins’e henüz bir teklif gitmedi. Gitse de kendisi kabul edecek mi o belli değil. Ancak stüdyo teklif götürmeyi planlıyor. Yani devam filminde yer alıp almaması artık tamamen Jenkins’in insiyatifinde.

Bazı Klasikleşmiş Romanlar Çizgi Roman Oluyor

Romanların çizgi romanlaşması yeni bir şey değil. Bundan önce de pek çok roman çizgi roman versiyonuna kavuşmuştu şimdi de bazı romanlar çizgi romanlaşacak. Bahsettiğimiz romanların sahipleri, Oscar Wilde, H.G Wells ve Algernon Blackwood.

Oscar Wilde’nin romanı The Fairy Tales, Yuko Shimizu tarafından çizgi romanlaştırılacak. H.G Wells’in Doktor Moreau’nun Adası eseri ise oldukça bilinen bir isim, Bill Sienkiewicz tarafından çizgi romanlaştılıcak. Algernon Blackwood’un The Willowunu çizgi romanlaştıracak isim ise Paul Pope.

New Mutants’ta Moonstar’ı ve Cannonball’ı Oynayacak Oyuncular Belirlendi 

Ekip tam anlamıyla şekillendi diyebiliriz artık. Ekibin beş üyesi belli oldu. Magik’i Anna Taylor Joy’un, Wolfsbane’i Maise Williams’ın Sunspot’u da Henry Zaga’nın oynayacağı önceden duyurulmuştu. Şimdi de Cannonball ile Moonstar belli oldu.

Cannonball’ı Stranger Things dizisinden hatırlayacağımız  Charlie Heaton, Moonstar’ı ise oyunculuk kariyeri pek kabarık olmasa da The Orginals’ta Hollow karakterini oynamış Blu Hunt canlandıracak.

The Flash Dördüncü Sezon Düşmanı Belli Oldu

Üç sezon boyunca her sezon biraz daha güçlü bir Speedster ile çarpışan Barry Allen sonunda Speedsterların kancasından kurtulmayı başarıya. Yeni sezonda bambaşka bir düşmanla karşılaşacak. Bahsettiğimiz düşman The Thinker. Telekinezi ve zihin kontrol güçlerine sahip The Thinker, Crossfire gibi Flash için önemli hikayelerde de yer aldı. Belki Barry’i hız olarak zorlamayacak ama başka yönlerden zorlayacağı kesin.

Yorumlar