Pazar Kahvesi #69

Pazar Kahvesi (12-17 Haziran)

Marvel Legacy’de Milattan Önce Avengers Olacak

Daha önce farklı geleceklerde geçen pek çok ekip sayısı çıktı. DC One Million ile bunu yaparken Marvel 2099 evreni kurmayı tercih etti. Ancak, bu sefer uçuk kaçık şeylerin olduğu gelecekten uzaklaşıp, başka uçuk kaçık şeylerin olduğu geçmişe gideceğiz.

Generations dahilinde çıkacak Marvel Legacy’deki Avengers takımı M.Ö 1 milyon yılında geçecek ve ekip üyeleri, Odin, Agamotto, o dönem ki Iron Fist, Black Panther, Phoenix, Star-Brand ve Ghost Rider’dan oluşacak. Eylül ayında çıkacak sayı hakkında şimdilik tek bilinenler bu.

Homecoming’in Hedef 100M$

Her firma film açılış yapmadan kısa bir süre önce film için elindeki verilere uygun bir beklenti oluşturur ve bu beklentiyi medyaya yayınlar. Marvel da aynı şeyi Spider-Man için yaptı. Filmin ortalama açılış beklentisi 100M$. Marvel bu rakamın 90M$ düşebileceği gibi 108M$’a da çıkabileceğini belirtti.

Fox, Boom! Studious’u Satın Aldı

Disney, Marvel’ı bir nevi bünyesine kattı, WB, DC’nin sahibi, Sony desen Valiant ile anlaşmış durumda. Böyle bir rekabet ortamında ise Fox harekete geçmeyi mantıklı bulmuş olacak ki Boom! Studious’u satın aldı.

Bu Fox’un sahip olduğu ilk çizgi roman şirketi sayılmaz. 2006 yılında Harper-Collins ile işbirliği yapan Fox, kendine Fox Atomic Comics’i kurmuş ancak yayınevi üç yıl ayakta kaldıktan sonra 2009’da kapanmıştı.

Junkie XL Bıraktı Danny Elfman Devraldı

Justice League filminin üstüne resmen karabulutlar çökmüş durumda. Önce yönetmeni kişisel nedenlerinden ötürü ayrıldı. Tam yeni gelen yönetmen filmi bitirecek çekimleri tamamlayacak derken, bir de şimdi üstüne filmin müzik kısmında sorun çıktı. Deadpool, Mad Max ve Batman v Superman gibi filmlere de müzik yapan Junkie XL filmden ayrıldı.

Yerine ise, Bettlejuice, Edward Scissorhands gibi Burton filmlerinde pek çok kere müzik yapan ve daha önce Spider-Man, Burton’un çektiği Batman’ler ve Justice League’nin yeni yönetmeni Joss Whedon’un çektiği Avengers: Age of Ultron için de müzik yapmışlığı olan David Elfman geldi.

Kısaca daha önce Snyder için çalışan biri gitti Whedon için çalışan biri geldi. Bakalım bu karar filmin müzik kısmını nasıl etkileyecek.

Dark Phoenix İçin Jessica Chastain Konuşuluyor

Geçtiğimiz günlerde, Magneto ve Mystique karakterlerinin de Dark Phoenix filminde olacağını duyuran Fox şimdi de filmin ana kötüsünü ve muhtemel oyuncusunu açıklamış olabilir. Hollywood Reporter’a göre ana düşman Shi’ar İmparatorluğu’nun kraliçesi Lilandra. Rol için konuşulan isim ise Martian ve Interstellar gibi filmlerin yıldız oyuncusu Jessica Chastain. Henüz netleşmiş bir şey olmasa da Hollywood Reporter diyorsa söylentiden daha fazla olması muhtemel.

Feige, Fantastic Four’a Kapıyı Kapattı

Daha önce pek çok kez dile getirilen, Fantastic Four, MCU’ya dahil edilecek söylentileri en yetkili ağız tarafından yalanlandı. Daha önce bu konuda bize ufak da olsa umut ışığı yakmış olan Feige, “Fantasic Four için planlarımız yok, bu konuda tartışmaya bile gerek yok.” açıklamasını yaptı. Biz yine de ileride belki bir gün diyip hiç olmazsa baş kötü karakterlerin MCU’ya dahil oluşunu bekliyoruz.

Shadowman Yönetmenini Buldu

Valiant’ın uzun süredir sinemaya açılmak gibi bir planı var. Sony tarafından yayın hakları alınan Valiant’ın, Archer&Armstrong ve Shadowman filmlerinin duyurusu yapıldı bile. Ancak bu duyurulardan sonra açıkcası filmlerden pek ses çıkmamıştı. Şimdi ise Shadowman filmi hakkında oldukça önemli bir detay belirlendi. Filmin yönetmeni belli oldu.

Film ilk duyurulduğunda J. Michael Straczynski filmin senaryosunu yazmıştı. Daha sonra Salem dizisinin yöneticiliğini de yapan Adam Simon ondan yazarlığı devralmıştı. Şimdi ise Reginald Hudlin hem filmi yönetecek hem de Adam Simon’a senaryoyu yazmak konusunda eşlik edecek.

Yorumlar