Pazar Kahvesi #70

Pazar Kahvesi (19-25 Haziran)

Dark Pheonix İçin Dazzler Aranıyor

X-Men’in sıradaki filmi Dark Pheoniz’ta Dazzler rolünü alması için bir aktris aranıyor. Ufak bir sahneden ibaret olacak bu rol için bir ara Taylor Swift’in adı geçse de bu pek mümkün olmayacak gibi. Ayrıca Dazzler’ın adı daha önce X-MenÇApocalypse’de yukarıdaki sahnede görülmüştü.
Black Panther’de Bir Captain America Düşmanı
Black Panther filminde eski bir Captain America düşmanını göreceğiz. Tilda Johnson yani diğer adıyla Nightshade adlı bu karakter, Erik Killmonger’ın ekibininde yer alacağı biliniyor. Nightshade adlı bu karakteri müzisyen Nabiyah Be canlandıracak.

Aquaman’e Bir Başka Düşman

Aquaman filmi için şu ana dek iki adet düşman duyurulmuştu. Bunlardan biri Black Manta diğeri ise Ocean Master’dı. şimdi ise filme üçüncü bir düşman eklendi. Bu düşmanın adı şimdilik bize Jesse Kane olarak verildi. Bu Jesse Kane adlı karekteri Third Watch dizisinden tanıyor olabileceğiniz Michael Beach canlandıracak. Ayrıca Jesse Kane’in Black Manta’nın babası olabileceği söylentileri de dönüyor.

Wonder Woman 600M’i Geçti

Wonder Woman filmi 3.vizyon haftasını geride bırakırken toplamda 600M$’ı geçik hasılat elde etti. Filmin yerel düzeyde elde ettiği gelir ise 289M$. 2012 yılında çıkan DCEU’nun ilk filmi Man of Steel ise 3.haftanın sonunda yerelde 291M$ elde etmişti.

Han Solo Yönetmeni Bıraktı

Star Wars evreni dahilinde çıkacak Han Solo filminde bu hafta büyük gelişmeler oldu. Filmin yönetmenleri Phil Lord ve Christopher Miller filmin yönetmenliğinden ayrıldı. Lucasfilm yaptığı açıklamada bunun nedeninin farklı bakış açıları olduğunu söyledi. Daha sonra bunun nedeninin karakteri komedi karakterine çevrilmeye çalışıldığı için böyle bir ayrılık yaşandığı söylentileri çıktı. Stüdyonun alaycılık ile komedi arasındaki sınırları karıştırmış olması yönetmenlerin ayrılma sebebi mi değil mi bilmiyoruz ama her halükarda olan oldu.

Han Solo’nun Yeni Yönetmeni Var

Az önceki haberde Phil Lord ve Christopher Miller ikilisinin Filmden ayrıldığını söylemiştik. İkilinin filmden ayrılması ile hemen bir yönetmen arayışı başladı. Ortalıkta söylentiler dönmeye başladı. Ancak söylentiler iyice artmadan stüdyo yeni yönetmeni duyurdu. En iyi film Oscarı bulunan Akıl Oyunları ile Oscar adaylığı bulunan Apollo 13 filmlerinin yönetmeni Ron Howard filmin başına geçti. Stüdyo ayrıca çekimlerin 10 Temmuz’da devam edeceğini duyurdu.

Han Solo Yönetmeni Flash’a Yöneldi

Han Solo filminin yönetmenliğinden, Lucasfilm ile yaşadıkları anlaşmazlık yüzünden ayrılan Phil Lord ve Christopher Miller’in bir sonraki filmi, bir başka yönetmen krizi yaşayan The Flash filmi olabilir. Flash için şu ana dek iki kez yönetmen duyuruldu ve ikisinde de yine Han Solo filminde olduğu gibi “farklı bakış açıları” denilerek yönetmenlerle yol ayrımına gidildi. The Flash için en son Matthew Vaughn ile Robert Zemeckis’in de bulunduğu kısa bir yönetmen listesi açığa çıkmıştı.

Bir Başka Kirby Karakteri Geri Dönüyor

Jack Kirby’nin 100.yaş gününe özel olarak DC Comics, Jack Kirby’nin elinden çıkma altı karakter için birer sayılık seriler duyurmuştu. Şimdi ise başka bir firmadan Titan Comics’ten bir başka Jack Kirby elinden çıkma karakterin serisi duyuruldu. Bahsettiğimiz karakter Fighting American. 50’li yılların karakterini yazacak ve çizecek olan ekip de Titan Comics tarafından belirlendi. Seriyi Gordon Rennie yazarken, Duke Mighten çizecek.

Dün Neal Adams Günüydü

Bu hafta New York Belediye Başkanı, Stephanie A. Miner, 24 Haziran’ı yani dünü, Neal Adams günü ilan etti. Çizgi roman çizerliği yapan Neal Adams, hem Will Eisner hem de Jack Kirby Hall of Fame’lerine girmeyi başarmıştı. 76 yaşındaki Adams için Syracuse Crunch takımının stadyumu olan Oncenter’da dün öğlen saatlerinde bir etkinlik de düzenlendi.

Watchmen Bir Daha Duyuruldu

Aylar önce dizi için çalışmalara başlandığı duyurulan Watchmen’den yeni detaylar geldi. HBO’nun satın aldığı Watchmen kendine bir yapımcı da buldu. Bir başka HBO dizisi olan The Leftover’ın da yaratıcısı olan Damon Lindelof resmi duyuru gelmese de Watchmen dizisinin başındaki isim oldu.

Kingsman’ın Yeni Ekibi Var

Mark Millar ve Dave Gibbons’un kaleminden çıkan Kinsman ilk filmiyle sinemada da büyük övgü toplamıştı. Bunun üstüne ikinci film için hazırlıklara başlandı. Serinin ikinci filmi de Eylül ayında çıkacak. Sinemadaki bu başarı Image Comics’in de dikkatini çekmiş olacak ki, Marvel bünyesindeki Icon’dan seriyi satın aldılar ve şimdi de Kingsman:The Red Diamond adı altında yeni bir mini seri çıkarıyorlar. Ama bu yeni seride serinin yapımcıları Mark Millar ve Dave Gibbons yer almayacak. Onun yerine yeni bir yazar ve çizerle yola devam edecekler. Yeni yazar Rob Williams olurken çizer ise Simon Fraser olacak.

John Wick’in Gizli Kökeni

Geçtiğimiz yıllarda çıkan iki filmiyle birlikte oldukça popüler olan Keanu Reeves’in canlandırdığı John Wick karakteri kendi çizgi roman serisine kavuşuyor. Dynamite etiketi taşıyacak bu serinin yazarı Planet Hulk gibi serilerden tanıdığımız Greg Pak, çizeri ise Dark Horse Presents’te görev alan Giovanni Valletta olacak. 6 Eylül’de serinin ilk sayısı çıkacak.

Wonder Woman’a Yeni Yazar-Çizer Ekibi

Rebirth ile birlikte başlayan Wonder Woman serisini yazan Greg Rucka seriyi 25.sayı itibariyle bırakacağı duyurmuştu. Bunun üstüne 26.sayı itibariyle serinin başına Shea Fontana ve Mirka Andolfo’nun geçeceği duyurulmuştu. Görünüşe bakılırsa ikilinin Wonder Woman maceraları kısa sürecek. Çünkü 30.sayıdan sonra yeni bir ekip serinin başına geçecek. Serinin yazarı James Robinson gibi tecrubeli bir isim olurken çizer olarak Robinson’a Emanuela Lupacchino ve Carlos Pagulyan eşlik edecek.

Negan’ın Kendi Serisi Geliyor

Sevilen çizgi roman serisi The Walking Dead yeni bir seri çıkarıyor. Dizide de boy gösteren, serinin en belalı karakterlerinden Negan kendi serisine kavuşuyor böylece. Serinin adı, The Walking Dead: Here’s Negan! Serinin yazarı sürprize yer vermeyecek şekilde Robert Kirkman olurken, çizer de daha önce Walking Dead’de çizerlik yapan Charlie Adlard olacak.

Wonder Woman, Conan İle Buluşuyor

İki sembol isim Wonder Woman ve Conan yeni bir çizgi roman serisinde bir araya geliyor. DC ile Dark Horse’un ortak serisi olacak bu serinin başında ise iki karakter için de tanıdık bir isim var, Gail Simone. Wonder Woman için pek çok seri yazan Gail Simone, Conan içinse Red Sonja ile ortak bir mini seri yazmıştı. Bu altı sayılık ortak serinin çizeri ise Aaron Lopresti olacak. Serinin ilk sayısı 20 Eylül tarihinde çıkıcak.

Supergirl’de Büyük Değişim

CBS’den sonra 2 CW’ye geçen Supergirl’ün dizi yöneticisi üçüncü sezonunda farklı bir isim olacak. Dizinin yönetici iki isminden biri olan Ali Adler farklı bir dizinin başına geçmek için CBS ile anlaşmaya vardı. Diğer dizi yöneticisi Andrew Kreisberg ise görevine devam ediyor. CW, Ali Adler yerine dizi yöneticisi olarak eskiden dizinin yapımcılığını yapan Jessica Queller ve Robert Rovner’ı başa getirdi.

Yorumlar