Spider-Man spin-off filmleri MCU’ya bağlıymış

Son birkaç aydır Venom ve Black Cat & Silver Sable filmleriyle Sony’nin Spider-Man olmadan, Marvel’dan bağımsız olarak bir sinematik evren kuracağı gündemde. Bu işe de Venom rolüne Tom Hardy gibi babalar babası bi’ oyuncuyu getirerek başladılar.

Black Cat & Silver Sable oyuncuları belli olmasa da, yönetmeni belli. Kevin Feige de dahil olmak üzere hepimiz bu filmlerin MCU dışında geçeceğini sanıyordu. Hatta daha geçen hafta kendi ağzıyla bunu doğrulamıştı.

Ama yakın zamanda işler değişmiş olacak ki Amy Pascal, Homecoming’in tanıtımı için katıldığı bir röportajda, bu iki filmin MCU’da geçtiğini ve Tom Holland’ın da belki yer alabileceğini ama olmazsa da, gelecekteki filmlerde kesinlikle buluşacaklarını söyledi.

Şimdi işin tuhaf tarafı Kevin Feige daha çok yakın bir zamanda o kadar kesin konuşmuşken, Amy Pascal’ın tam tersi bir şey söylemiş olması. Daha da tuhaf sayabileceğimiz bir şey olarak, Kevin Feige bahsettiğim röportajda “%100 olmayacak diye bir şey yok ama +18 filmler şu anlık planlarımız dahilinde değil.” gibi bir takım laflar sarfetmişti. Venom +18 olarak duyuruldu ama? Onu nasıl yapıyoruz?

Ortada bir anlaşma falan yokken, hele ki Feige’nin haberi yokken Amy Pascal böyle konuştuysa büyük rezillik ben söyleyeyim. Tabii böyle bir şey oldukça düşük ihtimal. O yüzden kuvvetle muhtemel yakın zamanda iki stüdyo da spin-off filmlerin MCU’da geçmesine dair anlaşmaya varmış. Hayırlısı olsun diyelim. Venom’un +18 oluşu güme gitmesin de…

Yorumlar