Zendaya’nın Homecoming’deki rolü bu sefer belli oldu

San Diego Comic-Con 2016’da filmin yönetmeni Jon Watts, Spider-Man: Homecoming’de Peter’ın lise arkadaşlarını sayarken, Zendaya’nın karakterini Michelle ismiyle cümle aleme tanıtmıştı. Ama soyismi gizli tutuldu ve gerçek kimliği çokça merak edilip, konuşuldu.

Sebebi ise filmde Peter’ın Liz Allan’dan hoşlanıyor olduğunu bilmemize rağmen Homecoming’in bütün tanıtımlarında Tom Holland ile birlikte Zendaya’nın da bulunması. Zendaya işin içinde bu kadar çok yer alınca Mary Jane iddiaları gündemden hiç düşmedi.

Bu sefer kesin olarak Zendaya’nın kimi oynadığı meydana çıktı. Film için önemli bir spoiler olduğundan, öğrenmek istemeyenleri saha kenarına alalım.

Spider-Man: Homecoming’den yayınlanan fragmanlarda Vulture’ı “ailemi korumak için her şeyi yaparım” repliğini tekrarlarken dinlemiştik. O aileye, meğerse Michelle de dahilmiş. Karakterin tam adı Michelle Toomes. Yani Adrian Toomes’ın (Vulture) kızı.

Filmde Peter, Vulture ile mücadele ederken bir yandan da yakın arkadaşı -büyük ihtimalle Peter’a karşı bi’ ilgisi olan- Michelle ile de bu ikilem arasında kalacak.

Yorumlar