2016-17 Sezonu Reyting Rakamları #7 – Legion Sezon 1

X-Men’in televizyon alemine giriş olarak tanımlayabileceğimiz, Marvel ve FOX’un beraber yürüttüğü, Charles Xavier’ın oğlunun hikayesinin anlatıldığı Legion’ın reytingleriyle beraberiz. Öncelikle reytingler size düşük gelebilirler, çünkü gerçekten bundan önceki dizilerle karşılaştırdığımızda ciddi anlamda düşükler. Fakat burada önemli olan bir faktörün de kanallar olduğunu belirtmekte fayda var, Legion da FX’te yayınlanıyor ve FX’te 5. sezonunu tamamlamış The Americans’ın reyting ortalaması Legion’dan daha düşük.

Bölüm İzleyici (milyon)
1 1.622
2 1.133
3 1.043
4 0.750
5 0.795
6 0.732
7 0.716
8 0.812
Ortalama 0.950
 
Legion bu ortalamayla kanalında on beş dizi arasında sekizinci konumda. Çok başarılı değil fakat idare ediyor gibi. Diziden beklenti neydi, sonuçtan yapımcılar memnun kaldı mı bilmiyorum ama sonuçta dizi ikinci sezon için onayı aldı.

Genel olarak dalgalanmalara bakarsak en başlarda iyi başlayan dizi üçüncü bölüm ardından ciddi bir düşüş yaşamış kendi çapında. Final bölümü dışında da az bile olsa arttıramamış. Onun dışında ciddi bir dalgalanma bulunmuyor.
Toparlamak gerekirse, harika reytinglere sahip olamayıp fakat kendi geleceği için yeterli reytinglere sahip bir dizi olmuş Legion. Umarız reyting rakamları ilerleyen sezonlarda kalitesine yakışır biçimde artar. 
Yorumlar