Ben Affleck Batman rolünden ayrılıyor

Bu cümleyi, haberi ilk kez duymuyorsunuz, ben de ilk kez yazmıyorum. Ben Affleck’in Batman solo filminin yönetmenliğinden ayrıldığı sıralarda da rolü bırakmak istediği yazılıp çiziliyordu.

Ancak bu sefer iddia biraz daha ciddi ve kuvvetli. Kaynağımız The Hollywood Reporter. Habere göre Warner Bros.’un önde gelenlerinden Toby Emmerich, Ben Affleck’i ellerinden geldiği kadar rolde tutmak istediklerini, Affleck’i çok sevdiklerini ve Matt Reeves’in solo filmde Affleck’i görmeyi çok istediğini söylemiş.

Buna rağmen, THR’un başka bir kaynaktan aldığı bilgide Warner Bros’un Affleck ile nazikçe, bir nevi plaket verip gönderilen futbolcu gibi yolları ayırmayı planladıkları geçiyor. Justice League sonrası bir DC filminde Bruce Wayne’nin evrendeki durumu da açıklanacakmış.

Tabii tam olarak ne zaman ayrılacağı şüpheli çünkü Matt Reeves yönetmen olarak Batman ekibine katıldığında Ben Affleck kendi Twitter hesabından “Batcave’e hoşgeldin” şeklinde yönetmeni karşılamış ve solo filmde yer alacağını müjdelemişti. O yüzden Affleck’i solo filmde izlememiz baya olası.

Bu arada Matt Reeves, Batman filmleri için kafasında üçleme olduğunu belirtmişti. Bir tarafta Nightwing filminin de gelmesiyle benim tahminim, Affleck’in ilk Batman filminin sonunda veya ikinci filmde pelerini ve maskeyi Dick Grayson’a devredeceği yönünde. Zaten Ben Affleck’in yaşı da 45’e dayandı, solo filmin çıkacağı tarihlerde 50’ye dayanacak.

Bütün bu yazdıklarım dışında, asıl önemli detay Ben Affleck’in San Diego Comic-Con’daki tavrı veya olası bi’ açıklaması. Sonuçta THR’nin kaynağının doğru olmama ihtimali de var. Siz en iyisi yarın akşam 11’de gerçekleşecek panel sırasında bizi takip edin.

Yorumlar