Haftalık Çizgi Roman Önerileri #3

Her pazar olduğu gibi bu pazar da sizlere yeni çıkan çizgi romanlardan bahsedeceğim. Olabildiğince farklı çizgi romanları sizlere tanıtmaya çalışıyorum. Bu yazılar sayesinde sizler de almak istediğiniz fasiküller hakkında bilgi edinebilirsiniz. Geçen haftaki yazımıza aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.


Bu Haftaki Çizgi Romanlarımız:
  • Deadpool Kills the Marvel Universe Again #1-2
  • Totally Awesome Hulk #19-21
  • Super Sons #6
  • James Bond Kill Chain #1 
deadpool kills the marvel universe again #2 ile ilgili görsel sonucu

Deadpool Kills the Marvel Universe Again #1-2


Komik. Eğlenceli. Deadpool! 

2012 yılında çıkan ‘Deadpool Kills the Marvel Universe’ serisini hiç beğenmemiştim. Hatta okurken nefret ettiğim yerler bile olmuştu. O yüzden Marvel bu seriyi duyurduğunda en ufak bir heyecan yaşamadım. Ancak, ilk sayıyı okumaya başladığımda beklentim gittikçe yükseldi. Deadpool Kills the Universe Again serisi komik ve eğlenceli bir seri. İlkinden daha farklı ve bana kalırsa çok daha başarılı. Adından da anlaşıldığı gibi Deadpool teker teker bütün karakterleri öldürmeye başlıyor. Arkasında bıraktığı cesetleri ise Moon Knight, Punisher ve Jessica Jones gibi karakterler inceleyerek, olayları çözmeye çalışıyorlar. 5 sayı sürecek olan serinin diğer Deadpool çizgi romanlarından farkı var mı diye sorarsanız yok. Rahatlamak için ideal bir çizgi roman. 
Totally awesome hulk #21 ile ilgili görsel sonucu
Totally Awesome Hulk #19-21

Orijin. Nostalji. Aksiyon.
Weapon X serisi ile paralel ilerleyen Totally Awesome Hulk’ın bu hafta 21. sayı çıktı. Seri benim çok hoşuma gidiyor. Özellikle karakterler arasındaki atışmalar ve Hulk’ın ekibe liderlik yapmaya çalışmasını okumak çok zevkli. Aynı zamanda aksiyon ve dövüş sahnelerinin çizimlerine hayran kaldığımı da söylemeden edemeyeceğim. Hikaye Batch-H karakterinin orijinini de barındırıyor. Okumanızı tavsiye ediyorum. Ancak unutmayın, öncelikle Weapon X serisini okumalısınız.
James Bond #1
Haftalık Çizgi Roman Öneri yazılarına her hafta mutlaka DC ve Marvel dışında bir yayıncıdan çıkmış çizgi roman koymaya çalışıyorum. Geçenlerde James Bond’un ilk sayısının kapağı karşıma çıktı ve çok hoşuma gitti. Keşke kendisi de kapağı kadar başarılı olsaydı. Çizgi romanın tek beğendiğim yanı çizimleri. Konusu hakkında anlatabileceğim hiçbir şey yok çünkü anlamadım(!). Kopuk kopuk ilerliyor. Bol aksiyon var, ama içi boş. Devam sayılarında durumu toparlar mı bir fikrim yok, ama bence bu seriden uzak durun.

Super Sons #6 (Planet of the Capes: Part One)

Super Sons serisini daha önce hiç okumamıştım. Bu sayıyı okumaya başlayınca ilk dikkatimi çeken şey Robin’in Batman’in küçük hali, Superboy’un ise Superman’in küçük versiyonu gibi olmasıydı. Ama bunun bence bir sakıncası yok. Sayıda en çok hoşuma durumlardan biri Superboy tertipli ve kibarken, Robin kaba ve artist. Çizgi romanda aynı zamanda Teen Titans ekibi de bulunuyor. Bazılarına fazla çocuksu gelebilir ama genel olarak bir problemi yok çizgi romanın. Bu haftaki önerilerim Totally Awesome Hulk ve Deadpool Kills the Marvel Universe Again serileri. Önümüzde ki pazar görüşmek üzere, iyi okumalar…
Yorumlar