Deadpool Defenders’a Geliyor

Biraz heyecan dolu bir haber başlığı oldu ama haberin kapağından da anlayabileceğiniz üzere bu olay çizgi romanlarda olacak. Bildiğiniz gibi Marvel, Legacy adında yeni bir sayfa açıyor ve birçok konuda değişikliğe gidiyor. Legacy’nin başladığı takvimdeki Defenders dergisinde de Deadpool konuk olarak gelecek ve görünen o ki ekibin başına biraz bela olacak.

Deadpool 6. Sayıda dergiye uğrayacak ve o sayıda dergide sokaklardaki yeni bir Kingpin’in varlığını göreceğiz.

“Bir suçlu Kingpin ismiyle sokaklarda güçlenmeye başladığında Defenders sokakları geri almaya çalışacak,” bu sözler derginin yazarı Bendis’e ait. Kendisi bu sözlerin ardından bu suçluların kimler olacağı ve Wilson Fisk’in onlara nasıl bir miras bıraktığının da önemli bir yer tutacağını vurguluyor.

Bu arada merak etmeyin, Deadpool yeni Kingpin değil, Bendis konuşmasında bundan da bahsediyor, hatta Deadpool’un Kingpin olmasının eğlenceli olabileceğini de söylüyor. Yalnız burada Deadpool’un varlığı akıllarda soru işareti bırakıyor. Deadpool hikayeye cidden mantıklı bir rolle mi giriş yapacak yoksa dergiye okur çekmek için yapılmış bir hamle mi bu? Bunu öğrenmek içinse sanırım en doğrusu sayının çıkmasını beklemek.

Tüm bunların dışındaysa bu olayların yaşanacağı 6. Sayı Ekim ayında raflardaki yerini alacak.

Yorumlar