Frank Miller’dan Superman’e Yıl Bir Hikayesi Geliyor

Frank Miller Batman’e o efsane “Yıl Bir” çizgi romanını yazdığından beri tam otuz yıl geçti. Bu otuz yılda hala Batman’in en iyi çizgi romanları arasında biz ondan bahsederken, Frank Miller benzer konseptte bir çizgi romanı bu sefer Superman için hayata geçiriyor.

Miller bu projesini ilk kez SDCC’da duyurdu.

“Yeni bir Superman projem var yazmaya başladığım… Hikaye babasının onu mısır tarlasında bulduğu noktadan başlıyor, ardından gençliğine ve yetişkinliğine doğru devam ediyor.”

Yıllardır bambaşka Superman orijin hikayeleri gördük ve kendi adıma konuşursam gerçekten güzel orijin hikayelerine sahip Superman.  Mark Waid’in Superman: Birthright’ı, Geoff Johns’un Superman: Secret Origins’i ve J. Micheal Straczynski’nin Superman: Earth One’ı gayet güzel hikayeleri. Her birini önermek mümkün. Bunların üstüne de mesela Grant Morrision Yeni 52 bünyesinde Action Comics dergisinde ayrı bir orijin anlattı Superman’e. Elde bu denli hikayeler varken de yeni gelen serinin diğerlerinden farklı bir şeyler yapması gerekiyor.

Frank Miller da genel olarak farklı işlerle anılan bir yazar olduğu için bu işin altından rahatlıkla kalkabilir belki, fakat onun da son zamanlardaki her işi harika gitmiyor. Dergi hayranların bekleyeceği kadar güzel olur mu kestirmek zor, fakat ilginç şeyler okuyacağımız kesin.

Yorumlar