Grant Morrison Batman Yazmaya Dönüyor: Arkham Asylum 2

Bugün Türkiye saati ile geç saatlerde yapılan DC’nin “yayıncılarla buluş” panelinde Grant Morrison Batman Incorporated dergisinde de beraber çalıştığı Chris Burnhum’la Arkham Asylum 2 grafik romanı için geri döndüklerini açıkladı. 122 sayfa sürecek romanda Batman Bruce değil yetişkin bir Damian Wayne olacak. Haberin kapağında gördüğünüz de zaten çok belli olmasa da Damian.

Grant Morrison zamanında Andy Kubert’le birlikte Batman #666 sayısında da karanlık bir gelecekte karşımıza çıkmıştı, yani Morisson onu Batman olarak yazmayı seviyor diyebiliriz. Hatta karakteri onun yarattığını söylesek de yanlış olmaz. Bu biraz farklı bir konu fakat biz 1987’de Son of Demon çizgi romanında Batman ve Talia’nın bir çocuğu olduğunu görüyoruz fakat o çocuğun orada bir ismi falan olmuyor. Uzun yıllar sonra Batman and Son çizgi romanında Morrison, Damian’a ismini ve kişiliğini veriyor. Yani karakterin yeri onda mutlaka ayrıdır, gayet doğal bu durum. Bu sebepten de Damian’ı böyle bir hikayeye katmak istemiş olabilir.

SDCC tüm hızıyla devam ederken biz de sinemada olduğu gibi çizgi romanda da özellikle önemli gördüğümüz haberleri buradan ve sosyal medyadan sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Takipte kalın!

Yorumlar