Green Lantern Corps’tan beklenen gelişmeler nihayet geldi

Cyborg filmi ile beraber en sessiz sedasız, en duvara yakın ilerleyen ve DC Genişletilmiş Sinematik Evrenini baya bi’ genişletecek olan Green Lantern Corps, nihayet ThatHashtagShow’un haberiyle sessizliğini bozdu.

Senaryoyu Geoff Johns’un yazdığını zaten biliyoruz, uzun yıllardır inanılmaz Green Lantern ve Hal Jordan hikayeleri ortaya çıkaran bir yazar, aynı zamanda sinematik evrenin de başındaysa nasıl senaryoyu da üstlenmesin zaten?

Ana karakterler ise önceki haberlerde de belirttiğimiz gibi Hal Jordan ve John Stewart olacak. Filmin tanımı “Uzaydaki ölümcül silah” olarak adlandırılmıştı. Olay şu; film Yeşil Fener Birliğini tanıtacak olsa da tam anlamıyla bir orijin filmi değil. İzleyici de Hal Jordan’ın gözünden ilk kez yaşamayacak her şeyi yani. Hal Jordan filmde hâli hazırda tecrübeli ve önde gelen bir birlik üyesi. Aynı sektörü koruması için seçilen John Stewart’ın hocası.

Hal Jordan için 39-50 yaş arası, John Stewart için ise 21-30 yaşlarında oyuncular düşünülüyor. Warner Bros.’un yönetmelik için gözünü diktiği isim de Rise of the Planet of the Apes’in yönetmeni ve Gambit filminden ayrılmış Rupert Wyatt.

Guardians of the Galaxy tadında, Justice League olaylarından bağımsız olarak şöyle dolu dolu bi’ Yeşil Fener Birliği bizlere sunulursa on numara olur. Yine de, Kasım ayında vizyona girecek Justice League’de bir Yeşil Fener üyesinin gözükeceği doğruysa, hikaye ona göre de şekillenebilir. Tecrübeli Hal Jordan fikrinden ben pek bi’ memnun kaldım, ya siz?

Temmuz 2020’de sinemalarda.

Yorumlar