Haftalık Çizgi Roman Önerileri #4

Her hafta olduğu gibi bu hafta da sizlere yeni çıkan fasikülleri spoilersiz bir şekilde tanıtacağım. Geçen haftaki yazımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Bu Haftaki Çizgi Romanlarımız:
  • Teen Titans #9-10
  • Cable #1-2
  • Justice League of America #10-11

Teen Titans #9-10 (Blood of Manta)

Çizgi roman Wally West’in Teen Titans’tan atılmasıyla başlıyor. Ardından onun yerini doldurmak için ekibe Aqualad katılıyor. E bütün ekip haberlere çıkınca oğlunun yerini öğrenen Black Manta durur mu? Çizgi romanda en çok öne çıkan karakter Aqualad. Bunun sebebi serinin kötü karakterinin Aqualad’in babası olması. Çizgi romanı okurken Black Manta’nın yaptığı pisliklere zaten alışık olduğum için sinir olmadım. Ancak Robin’den nefret ettim. Bütün ekip üyelerine kötü davranması, kabalığı ve egosuna çok fazla yer verilmişti. 2 sayının da kapak tasarımları çok hoşuma gitti. Savaş ve flashback sahnelerinin çizimleri ise oldukça başarılı. Genel olarak çizgi roman beni tatmin etti. 9. sayıdan başlayabilirsiniz okumaya. Hepinize öneririm.

Cable #1-2

Marvel’ın House of X adıyla başlattığı serilerden olan Weapon X’i diğer yazılarımızda tanıtmıştık. Cable da bu serilerden bir tanesi. Çizgi roman Cable’ın kendini, bir düşmanı yüzünden, 1543 Japonya’sında bulmasıyla başlıyor. Spoiler vermeden konu hakkında söylenebilecek çok fazla şey yok. Çizimleri mükemmel olsa da bence konusu zayıf kalmış. Onun dışında akıcı bir çizgi roman. Kasaba ve mekan çizimleri çok güzel. Eğer Cable ve onun gibi karakterleri seviyorsanız okuyabilirsiniz. 

Justice League of America #10-11 (Curse of the Kingbutcher)

Daha önce hiç Justice League of America çizgi romanı okumamama rağmen seriye 10. sayıdan girdim. Önceki sayıları okumadığımdan mıdır, karakterlere ısınamadığımdan mıdır bilmiyorum, ama seri hiç hoşuma gitmedi. Sıkıcı ve çok basit bir olay olduğunu düşünüyorum. Tabii ki ben beğenmedim diye, siz de beğenmeyeceksiniz diye bir durum yok. Belki sizin çok hoşunuza gidebilir. Çizimlerinin ise çok bir özelliği yoktu. Hayran bırakan mükemmel çizimler olduğu söylenemez. Ben okumanızı önermem.
Önümüzdeki hafta yepyeni çizgi romanlar ile görüşmek üzere, iyi okumalar… 
Yorumlar