Infinity Gauntlet’te Yaşanan 5 Büyük Olay

Ülkemizde 27 Nisan 2018’de vizyona girecek olan Infinity War hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, yapmanız gerekenlerden biri de Infinity Gauntlet çizgi romanını okumak. Bu çizgi roman, Thanos’un bütün sonsuzluk taşlarını toplayıp Sonsuzluk Eldiveni’ni elde etmesini anlatıyor. Haliyle çizgi romanda bir sürü olay yaşanıyor. Biz de bunlardan 5 tanesini sizlere sunmak istedik.

*Bu listede Infinity Gauntlet’te yaşanan 5 büyük olay bulunmaktadır. Yaşanan en büyük 5 olay değil. Aynı zamanda çizgi romanda çok fazla olay yaşandığından atladıklarımız, gözümüzden kaçanlar olabilir. Affola…
infinity gauntlet comic thanos ile ilgili görsel sonucu

1.Nebula’ya Yapılan İşkenceler

infinity gauntlet nebula ile ilgili görsel sonucu

Thanos kitap boyunca Death’i memnun etmek için bir sürü delilik yapar. Yaptığı deliliklerden biri de torunu Nebula’ya yaptığı işkencelerdir. Death, Thanos’un onun için yaptığı devasa krallığı kabul etmeyince Thanos daha da çıldırır. Mephisto ise Thanos’a Death’in çok zalim ve acımasız biri olduğunu ve onun kalbini kazanabilmek için, onun kadar acımasız olması gerektiğini söyler. Bunun üzerine Thanos Nebula’yı yaşayan bir ölüye çevirir. Derisini yakıp çatlatır, uzuvlarını çarpar ve zihninin neredeyse tamamını yok eder. Bütün bunların yanısıra onu ölüm ve yaşam arasındaki ince çizgiye hapseder. İşin kötüsü, Thanos bunları Nebula’ya Death’i etkilemek için yapsa da gene de Thanos’u reddeder.

2. Evrenin Nüfusunun Yarısı Yok Oldu

 infinity gauntlet comic rainbow ile ilgili görsel sonucu
Thanos Death’i etkilemek için başka ne yapabileceğini düşünürken geçmişi hatırlar. Geçmişte Thanos Death’e evrenin nüfusunun yarısını yok edeceğinin sözünü vermiştir. Geçmişte verdiği bu sözünü yerine getirdiğinde Death’in onu affedeceğini düşünür. Thanos parmağını şıklattığı an evren nüfusunun yarısı yok olur. Asgard’dan tutun Skrull İmparatorluğuna kadar her yerden kayıp haberleri gelir. Dünya’da ise Beast, Hawkeye, Thing, Wasp ve Human Torch kaybolanlar arasındadır. Yaşanan kaybolmalar sebebiyle Tanrılar ve bazı İmparatorlar Asgard’da toplanırlar. Anlayacağınız Thanos’un sadece parmağını şıklatması sonucu herkes panikler. Tabii ki kitabın ilerleyen kısımlarında kaybolan herkes tekrar geri döner.

3.Eros’un Ağızı

infinity gauntlet comic eros ile ilgili görsel sonucu
Eros Titan’da, Drax ile neler olduğunu çözmeye çalışırken kendini aniden Thanos’un yanında bulur. Zincirlenmiştir. Thanos’a neler olduğunu sorduğunda ise Thanos ona bütün ailesini burada toplamak istediğini anlatır. Eros, kardeşi Thanos’un kafayı yediğini fark eder ve ona beraber çalışabileceklerini söyler. Thanos Eros’a güvenmez ve duygu kontrolü gücünü kullanmaması için ağzını yok eder. 

4.Asgard’ın Çöküşü

İlgili resim

Çılgın Titan Thanos, krallığının üstüne, gezegenlerle kendi adını yazdığı sırada bütün dengeyi alt üst eder. Asgard ve Dünya bu gezegenler arasındadır. Her ikisinde de devasa depremler ve tsunamiler yaşanır. Aynı zamanda Asgard’da ‘Gökkuşağı Köprüsü‘ parçalanır. Tam o sırada Asgard’da Zeus, Nuada, Itzamna gibi önemli tanrılar vardır ve hepsi orada kısılı kalır. Odin bu durumdan dolayı kendini suçlar.

5. Kahramanların Başlarına Gelenler

İlgili resim

Bütün kitap boyunca kahramanların başlarına gelmeyen kalmadı. Tabii ki biz burada hepsini sayamayacağız ama ilginç olan bir kaç tanesinden bahsedelim en iyisi. Bunlardan bir tanesi Wolverine. Tam Thanos’a saldıracağı sırada, Wolverine’in Adamantium pençeleri plastiğe dönüşür. Aynı zamanda Thanos Thor’u camdan bir bibloya dönüştürürken, Cyclops’un kafasını da bir küpün içine alır. Firelord ile Drax’ı ise Dinazor Çağı’na gönderir. Anlayacağınız herkes Thanos’un gazabından nasibini alır.

Bir yazının daha sonuna geldik. Sizde yorumlara en çok dikkatinizi çeken olayları yazabilirsiniz. Ha bu arada, aşağıdaki butona tıklayarak ‘Injustice’te Yaşanan 8 Büyük Olay’ yazısına gidebilirsiniz. Başka bir yazıda görüşmek üzere…

Yorumlar