Marvel Legacy – Tony Stark Geri Dönüyor

Uzun süredir bazı süper kahramanlar Marvel’da birkaç ayrı karakter tarafından temsil edilmekteydi. Spider-Man kostümünü Peter Parker ve Miles Morales, Iron Man zırhını da Dr. Doom ve Riri Williams taşımaktaydı. Wolverine gibi bazı karakterlerdeyse de durum daha da farklıydı.

Legacy’nin gelişiyle eski karakterlerin daha da fazla yer bulacağı çizgi romanlar okuyacağımızı öğrenmiştik. Marvel yine eski ve yeni okuyucuyu ortak paydada buluşturmak amacında ve hoş da bir Legacy reklam kampanyası yönetmekte, Tony’nin döneceğini de Invicible Iron Man’in kapağından öğrenme fırsatı elde ettik. Invicible Iron Man yazarı Brain Micheal Bendis de Iron Man’in geleceği hakkında IGN’ye röportaj verdi.

“Tony’nin kostümü o komada yatarken çizgi romanlara yeni katılan Riri Williams ve tüm zamanların en büyük düşmanlarından Victor Van Doom tarafından taşınıyordu. Tüm bunların üstüne, bu süreçte gerçek annesinin kimliği ve kendi mirasıyla ilgili bir şeyler anlamaya başladı. Bunların haricinde de Civil War II’de yaşananlarda onu bir çöküntüye itmişti.”

Iron Man kostümü tam olarak kimlerle devam edecek bilmiyoruz ama Tony ile devam edeceği kesin. Tony kostümü taşırken diğerleri ne yapacak, Tony’nin onlara karşı düşünceleri ne yönde olacak, işte bunları görmek gerçekten eğlenceli olabilir.

Yorumlar